| D3tonator a întrebat:

Buna TPU.
Am intrat si eu recent la liceu, clasa a 9-a, de acum 2 saptamani.
Acum 1 saptamana, mi-a sarit in ochi o fata, de care ma simt intr-un fel atras de ea... Chestia este ca nu o cunosc, si nu stiu cum sa fac sa o cunosc.
M-am facut remarcat in fata ei, am incercat sa ii atrag atentia si mereu cand trece pe hol pe langa mine se uita cate putin la mine, dar cum ma uit si eu spre ea, intoarce rapid capul.
Si ea e in clasa a 9-a.
Am vrut sa merg la ea, direct, sa o intreb cum o cheama sa ne cunoastem... Dar imi e frica sa nu primesc un raspuns de genul "Ce vrei de la mine?" sau "Am prieten, fugi de aici." si sa ma fac de ras...
Deci m-am decis sa va intreb pe voi, pentru ca mereu veniti cu idei geniale...
Ce ar trebui sa fac ca sa o cunosc?
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Stai calm, ca nu toate la 15 au prieten, poate nu are. happy Diin moment ce intoarce privirea, dar se si uita, i-ai atras deja atentia putin, dar e timida sau rusinoasa de nu persista in a te privi. Afla daca are prieten, sa nu faci vreo gafa. Si poti s-o intrebi cum o cheama, gasesti tu un motiv, un pretext sa o bagi in seama. Bafta!winking

| D3tonator explică (pentru Mussette):

Mersi frumos, m-ai ajutat destul de mult. happy

| Mussette a răspuns (pentru D3tonator):

Cu placere! Mersi si eu pentru fundita. happy