| AnAndrey1994 a întrebat:

Am nevoie de ceva sfaturi de la oameni cu experienta in legatura cu dragostea asta laughing! Dupa un an si 3 luni ne-am despartit! Avem aman doi 20 de ani! Am avut o poveste incredibila de frumoasa eu am numito "poezia vietii mele". Ca in orice relatie sunt certuri neintelegeri suparari! Nu am avut certuri grave! Stiu clar ca ma iubeste dar ea a zis ca e mai bine sa ne despartim nu ca am gresit s-au ceva dar relatia nu merge si am incercat sa ii explic ca in orice relatie sunt certuri! Tin foarte mult la ea pentru ca este o fata la o suta! E foarte frumoasa si stiim cu totii ca fetele mai frumoase sunt pe interes dar ea niciodata nu a fost! O gramada de baieti au incercat sa o cucereasca dar mereu ia raspuns" "imi pare rau am prieten si il iubesc"! Ce este de facut? Am incercat sa vb cu ea dar inzadar si am hotarat sa nu o mai contactez deloc sa o las singura pentru ca ea s-a despartit de mine ea trebuie sa se intoarca! Asta s-a intamplat sambata trecuta! Am hotarat ca pana sambata asta nu vb nimica cu ea cii ii cumpar un buchet mare de flori si o las in fata usi fara sa ii zic nimica fara sa ii las nici un fel de scris! Mai exact sa ii dau motiv sa se gandeasca si sa ii bata inima in piept cand vede! Dupa despartire am compus o fraza:Nimeni nu a spus ca e usor sa inveti sa umbli la fel cum nimeni nu o spus ca e usor o relatie dintre doua persoane care se iubesc. Ca orice relatie are certuri, neintelegeri, suparari dar cel mai important momente in care simti ca nu mai are rost s-au ca iti pierzi persoana iubita, fara sa ne dam seama ca toate estea la un loc sunt incercari date de la viata si aicia se decid soarta multor cupluri. Dragii mei niciodata nu va dati batuti! Luptati pentru sufletele voastre chiar daca simtit ca nu mai aveti nici o sansa. Nu exista nu pot in schimb exista nu vreau. Daca in lumea de azi nu exista iubire nu exista nimica. Nimic nu e trecator s-au tarziu. Avem nevoie de multa incredere si credinta in sine ca pot si voi reusi! Credem s-au nu multi oamenii au mutat muntii de la loc la propriu si la figurat pentru realizarea viselor pentru ca viata nu ne da nimica fara sa facem ceva in schimb. Nu exista iubire prin despartire! Exista doar orgoliu si ratacire printre ganduri si nu stim ce sa alegem. Cand ai iubire ai absolut orice te simti implinit din toate punctele de vedere iar unde nu exista iubire exista un gol mare in suflet pe care si animalele la randul lor le simt. Iubirea e cel mai puternic sentiment pe care il incercam vreodata. Nu tine cont de varsta s.au ce spun ceilalti. Conteaza ce simti tu. Cand iubesti iubesti tot si nu astepti sa ti se dea ceva in schimb. Vedeti asta inseamna iubirea, asta inseamna iubire pentru mine!

1 răspuns:
| RevolutionX a răspuns:

Eu nu am "iubire" si nu am niciun gol in suflet... poate doar in stomac atunci cand mi se face foame. Dragostea sau iubirea asta e pentru oameni slabi!