| վፀiፀፀ a întrebat:

Am nevoie de o părere/sfat de la cei ce se voi obosii să-mi citească această mică povestioară!
Îmi place de un băiat de mult timp, stăm în același cartier și îl știam așa din privire, din auzite și am început să îl plac dar nu am vorbit niciodată cu el și, aseara am ieșit mai mulți printre care era și el și, am observat că mă tot privea și când îl priveam și eu, zâmbea. Făcea ce făcea și îmi mai arunca câte o privirea de aia de-mi inmuia picioarele. Nu prea am vorbit cu el fiindcă îmi era rușine și nici el nu a deschis nici un subiect de discuție doar cu mine doar am fumat amandoi din aceeași țigară laughing.
Ok toate bune și frumoase, ajung acasă, îi dau cerere pe facebook și aflu că are prietenă, nu are relație cu ea pe facebook dar au poze împreună și mi-a spus o prietenă că e cu tipa respectivă, însă nu știu dacă să o cred sau nu... Problema este că acum mă gândesc într-una la el și nu mi-l pot scoate din cap, nici nu pot învăța pentru testul de mâine sad. Mă ia așa cu câte un gol în stomac și nu știu ce să fac. Să-l bag în seamă pe facebook? Sau să aștept până săptămâna viitoare când vom ieși din nou, la fel, mai mulți și să îl întreb dacă are prietenă?

Răspuns Câştigător
| andreiul78 a răspuns:

laughing Te-ai indragostit putin de el. Daca ai prins momente in care voi doi va priviti fix in ochi, pret de cateva secunde, inseamna ca el tea remarcat si ii esti simpatica. Ok. Are prietena. Nu mai fa nimic legat de "tine si el" de acum. Uite, nu te baga in relatia lor pentru ca nici tie nu ti-ar conveni sa sa baga o alta fata in relatia ta. Oricum, tu tot simpatica o sa ii ramai. Poti sa mai vorbesti cu el, dar doar la modul prieteni, atat. Incearca doar sa va imprieteniti si nu ii da lui impresia ca il placi. Daca se desparte de actuala sa prietena, poate va vi cu tine dupa, cine stie, dar sa te asiguri si de ce s-a despartit.
Eu iti recomand sa incerci sa nu te gandesti prea mult la el, pentru ca iti cam pierzi timpul.
Deci: Nu va nimic in legatura cu "voi doi", dar sa stii ca ii esti simpatica si asteapta sa fie single.
Bafta!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca are prietena, stai in banca ta si vezi-ti de invatat pentru testul de maine.

| cineva666 a răspuns:

daca are prietena...renunta happy

| Livelord a răspuns:

AI face cea mai mare prostie daca l-ai baga in seama fix dupa ce ti-a acceptat cererea de prietenie.(Il faci sa creada ca esti disperata)
Daca are prietena si se baga in seama cu tine pe facebook, te-as sfatui sa nu te atasezi atat de mult de el daca nu vrei sa patesti asemenea prietenei lui actuale.

| deea1155 a răspuns:

In primul rand nu mai fuma nici cu el nici cu altcineva din aceeasi tigara!
In al doilea rand asteapta sa vezi urmatoarea lui miscare. Daca e interesat de tine o sa te caute el.

| Buciumela a răspuns:

Si eu mă aflu in aceeași situație ca tine. Îmi place de un băiat ce are prietenă. Numai la el mă gândesc si eu. angry de ce e trebuie să se întâmple așaaa? laughing x(

| LoveAndLove2000 a răspuns:

Eu zic sa il uiti daca are iubita ca nu merita sa stai cu gandul la el si pe langa asta cu timpul o sa incepi sa il iubesti...o sa suferi atunci cand o sa ii vezi pe strada si te vei gandi cat de bine ar fi fost daca ai fi tu in locul ei

| HavenFire a răspuns:

Tu baga-l in seama, incearca sa te imprietenesti cu el mai intai si foarte important nu- i spune ca il placi, nici nu- i arata asta. Bafta!