| raluioana a întrebat:

Am nevoie de un sfat. In decembrie 2013 am cunoscut un baiat foarte dragut cu care am avut o relatie pana in martie 2014. Am fost la el acasa, i-am cunoscut parintii, am dormit la el si am fost prima fata care a fost la el acasa in calitate de iubita a lui. Parintii lui si-au facut o parere foarte buna despre mine, ma considera ca pe copilul lor si chiar ma simt ca intr-o familie cand ma mai duc pe la ei.Tot cu fostul meu iubit mi-am inceput si viata sexuala anul trecut in februarie eu avand atunci 18 ani iar dupa o luna ne-am despartit din cauza ca nu a mai vrut el sa fie cu mine. Eu inca il iubesc enorm pentru ca e prima mea iubire doar ca el acum are o parere proasta despre mine pentru ca anumite persoane i-au bagat prostii in cap despre mine. Eu as incerca sa vorbesc cu el si sa ii explic ca nu trebuie sa se ia dupa ce zice lumea doar ca ma gandesc ca poate imi va vorbi la misto sau va incepe sa vorbeaca urat cum mai are obiceiul. Cand incepe sa imi vorbeaca urat ii vorbesc si eu urat ca sa nu creada ca ma las calcata in picioare desi stiu ca nu rezolv nimic daca ma injur cu el. Cum as putea purta o conversatie normala si serioasa cu el fara sa ne jignim? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cam grava situatia ta daca tu acum dupa ce a trecut 1 an inca te mai gandesti la cel care te-a uitat de mult si in ochii caruia esti vazuta prost chiar daca el se inseala de fapt.Nu cred sa mai aiba rost o discutie dupa atata timp, ar trebui sa intelegi ca pentru el tu nu existi.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu nu mai ai ce sa-i oferi lui, iar el a obtinut tot ceea ce si-a dorit de la tine. Asadar, relatie este consumata si nu mai ai ce face.

| Emilian65 a răspuns:

Pana a face sex cu tine, era mielusel bland. Dar dupa ce ati facut sex, a devenit miel turbat si isi bate joc de tine cum vrea.

| raluioana explică (pentru Emilian65):

Nu isi bate joc de mine cum vrea doar se poarta urat ca sa ma determine sa nu il mai iubesc

| e1xtz a răspuns:

Nu mai ai cum sa faci nimic, si nici rost.
Cum ai doar 19 ani, poti sa cunosti alt baiat pe care sa il iubesti si sa te injuri, si apoi altul si altul pana te vei opri la acela care va avea o personalitate mai slaba decat a ta, si cu care sa intemeiezi o relatie suportabila.