| Cristiana_Antonia_G._1990 a întrebat:

am nevoie de un sfat. Sunt îndrăgostită de un baiat, il iubesc,ma iubeşte, este fostul meu mai pe scurt. Ne am despărţit cu motivul"vreau sa fii tu fericita", diferenta de varsta e măricică, eu am 15.el 19 stiu stiu ce va trece acum prin mine, nu sunt genul ala de fata. El iese cu fosta sa mi facă in ciuda... Dar nu o iubeşte, eu ce sa fac in situatia asta, fara jigniri mulţumesc

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

laughing)
Imi vine sa rad. In primul rand unul de 19 ani, nu cred ca sta cu o fata din motive serioase, si nu cred ca el sta cu fosta sa te faca geloasa. Din contra, cred ca el pe fosta o iubeste, iar tu cu mintea si sufletul tau de copila te amagesti singura. Uite ceva ce probabil nu o sa crezi pana nu o sa te convingi singura: Cine te iubeste, sta cu tine! Cine nu, pleaca. Nu exista scuze.

Eu zic sa-ti vezi de viata, in general scoala ca asta e importanta acum, si vezi tu mai tarziu cu baietii happy. Uita-l. Te ia in ras. Crede-ma, nu te iubeste. Cine te iubeste cu adevarat nu rezista fara tine si nu se combine cu foste ca sa-ti faca in ciuda, si pana la urma, unde e logica? Tot el se desparte de tine, si tot el sa-ti faca in ciuda? Ha! Nu tot ce zboara se mananca, retine!

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani, cel mai bine este sa inveti si sa-ti termini liceul.
De iubiti o sa ai timp o viata dupa aceea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el iese cu alta fata, iesi si tu cu un alt baiat.

| WaterDrop a răspuns:

El iese cu fost de frica sa nu faca puscarie si inca o iubea iar acum ea l-a primit inapoi.In rest ti-a spus doar minciuni.Continua`ti viata linistita si va aparea si marea ta iubire pe viitor.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sa continui sa te uiti pe minimax.

| Xelon a răspuns:

Doar 5% din relațiile de genu rezista, restul sunt fie pe interes sexual fie din plictiseala, îmi pare rau sa iti spun dar relația ta nu pare ca face parte din cele 5%.

| irrumator30 a răspuns:

Nu sunt eu mare expert in relatii, dar dat fiind prapastia asta, de varsta, majoratul, il cam poti baga in belele, chiar si fara sa vrei.
Asadar, ce vreau eu sa zic e sa iti vezi tu frumos de carte, cauta-ti baieti de varsta ta, amoruri adolescentine, pana in momentul cand vei avea 18. Daca el te va dori in viata lui si te iubeste, te va cauta. Noroc!

| Savantul2017 a răspuns:

Cand tu vei avea 18, el va avea 22 si diferenta de varsta nu va conta deloc. Insa acum trebuie sa il uiti, altfel nu vei avea decat de suferit, din mai multe puncte de vedere. E momentul sa alegi cu mintea, nu cu sufletulwinking