| Alex209 a întrebat:

Am o colega in clasa care e forte frumoasa (cel putin pentru mine), sunt nebun dupa ea.Problema e ca ea stie ca eu o plac, nu i-am zis eu, dar are niste colege care fac misto de mine ca eu o plac.Nu vreau sa renunt la ea, as face orice pentru ea.Ce as putea face? Sunt foarte timid, numai cand sunt pe langa ea incep sa ma balbai.Cand o vad devin nervos, si doar la ea ma gandesc.

Răspuns Câştigător
| Madarinca a răspuns:

Cind.o vezi nu fii nervos..si timid.)
Fii mai vesel... vorbeste cu ea.
Si nu te rusina..trebuie sa-ti fie tot una de parerile altora..principalul ca tu o iubesti pe ea.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acuma zi si tu: cum sa te placa o fata frumoasa daca tu esti timid si nervos in preajma ei? Prima masura: calmeaza-te si apoi revino!

| grab a răspuns:

De ce sa devii nervos, mestere? nu stiai ca fetelor le plac baietii cu atitudine calma si putere de control asupra vietii lor?! si daca unii si altii rad de tine, poti trai si cu asta, simplu, ignorandu-i! iti vezi de ale tale, cauti sa te calmezi putin si sa ii oferi fetei clipe frumoase! happy stima!
S