| AnonimU666 a întrebat:

am o colega in clasa care i-a placut de mine si acum mi-a zis cineva ca ii mai place.nu e vorba ca nu-mi place de ea da e cam proasta si tota lumea isi bate joc de ea...;; adica o injura etc... ce sa fac? fundawinking

4 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Pai spune-i ca o placi si uh asta numai daca o placi si chestia cu injuratu nu stiu ea ar tr sa faca ceva nu uh

| Biencush a răspuns:

Poate o ajuti tu sa iasa din situatia asta! Daca tu esti mai popular in clasa ta, cu siguranta daca vei fi impreuna cu ea, o vor privi cu alti ochi, pentru ca va fi ca si protejata ta si nu vor mai indrazni sa o trateze astfel!

| OneLifeOneLove a răspuns:

Mda, am si eu colege din astea.
Dar incearca sa vorbesti cu ea, sa incerce sa se schimbe, sa nu mai fie bataia de joc a tuturor. Daca ai sta cu ea, cu siguranta toti colegii ar face misto de tine.
Daca ea este o fata linistita, cu toate ca e "proasta" cum zici tu, poate ca daca veti fi impreuna se va schimba.
nu stiu...incercati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca isi bate lumea joc de ea, nu e proasta.prosti is aia de fac asa ceva.eu cred ca este o fata deosebita care-si vede de treaba ei, si nu da atentie rautatii celorlalti. dar tu daca o placi, o poti apara fiindui prieten, si poti lua atitudine in fata unor prosti care se cred destepti dar nu sunt. daca ar gandi nu ar face asa ceva.si daca as ri prietenul acelei fete le-as deschide dosarul sa le demonstrez cinei bun si cine e rau. jigodiile.