| ANDYhelpnow a întrebat:

Buna TPU am o colega in clasa si imi place foarte mult de ea, are incredere in mine adica mi-a spus unele lucruri, nu stiu daca ma place cam dupa ce sa imi dau seama ca ma place? dau 3x funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata are incredere in tine si asta e un semn incurajator.
Daca se bucura cand te vede,daca te urmareste cu privirea oriunde te-ai duce,daca se joaca cu parul cand iti vorbeste,daca isi aranjeaza tinuta instinctiv,daca iti zambeste de cate ori o privesti si abia asteapta sa-i vorbesti,cel mai posibil te place.
Cert este ca,daca si tie iti place, ar fi cazul sa-i spui, pentru ca toate lucrurile astea ea le face asteptand sa iti gasesti tu curajul sa-i vorbesti.
Invit-o la o plimbare, ciocolata calda sau pizza si spune-i cat de drag ti-e de ea, n-o mai lasa sa astepte!
Bafta!

| ANDYhelpnow explică (pentru greece12):

Este in regula daca o intreb daca ma place adica mie cam frica de raapunsul negativ... deja i-am spus ca o plac si a facut ceva gen aa deci ma placi! Imi este frica. pentru ca o iubesc la infinit

| greece12 a răspuns (pentru ANDYhelpnow):

N-o intreba daca te place,invit-o la o plimbare,o ciocolata,o pizza,sa va faceti lectiile impreuna,sa vedeti un film,orice care poate sa va apropie.
Cunoasteti-va,las-o sa te cunoasca mai bine, vezi si tu ce caracter are, nu te grabi cu intrebarile de genul asta.
S-ar putea sa se nelinisteasca singura ca nu o intrebi nimic...
Poarta-te firesc, fii cald si dragut si invata sa glumesti usor cu ea si sa-i raspunzi cu "poate", in loc de da sau nu.
Bine?

| ANDYhelpnow explică (pentru greece12):

Ok multumesc din suflet.

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

-daca se uita insistnt l tine
-daca iti zambesti
-daca se aranjeaza
-daca sta pe langa tine
-daca te baga in seama

| neutrino a răspuns:

Vezi daca sta la pupat.

| ANDYhelpnow explică (pentru neutrino):

Pe buna nici nu stiu sigur daca ma place si tu vrei sa vezi daca ma sta la sarutat hai ma...

| neutrino a răspuns:

Ea asteapta ca tu sa fii barbatul!

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Ti-am mai raspuns o data la intrebarea asta happy
Vezi cum se comporta cu tine happy cum vorbeste, daca te priveste in timpul orelor!

Bafta kiss

| Francu_Miandru_1990 a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie am fost prieten cu o fata si acum sunt cu ea fii atent daca are incredere in tine ai si tu incredere poti sa-i spui direct ca o placi ca nu ai 20 de aini sa iubestihappyii spui ca o placi si ia daca simte la fel

| Andutzza_Andu_1996 a răspuns:

Heii happy
Pai iti poti da seama ca te place daca iti zambeste, daca se uita la tine. big grin