| cristi966 a întrebat:

Am o dilema,bineinteles nu imi veti decide voi ceea ce voi face, dar as dori parerea voastra.Am vorbit toata vara cu o fata, peste 2000 de mesaje,ore intregi la telefon etc, dar nu ne-am vazut... Faza e ca azi ne vedem petru prima oara mai exact la ora 18:00 adica in mai putin de 2 ore.Problema e ca sunt la facultate de 2 saptamani si de 3 zile mi-am facut o iubita si e destul de complicat acum.Sa ma duc la intalnirea de la 6 sau nu? Si daca iese ceva ce fac,cum sa ii spun ca am iubita,dupa toata vara de conversatii... Apropo,nici cu iubita noua nu e cine stie ce, da e bine! Ce sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Z6 a răspuns:

Dragostea nu se infiripa in functie de niste km distanta.Sunt relatii extrem de frumoase care au km buni la mijloc.
Din moment ce spui ca ''nu e cine stie ce'', cu acutuala, inseamna ca te multumesti cu putin.Imagineaza-ti ca tipa cu care vorbesti, prin absurd, sau nu, poate fii ''marea dragoste'', si ca poate inseamna ceva alea 2000 de mesaje si ore vorbite la telefon.Lasa aparentele.
Adevarul e ca..nu e tocmai corect sa te vezi cu ea, avand in vedere ca ai o relatie, dar care din nou, ''nu e cine stie ce''. Pana la urma cine a spus ca iubita ta trebuie sa stie?
Nu pari prea entuziasmat.Asa ca incearca. Experimenteaza, cine stie, poate in ciuda km dintre voi, ar putea fi una dintre cele mai frumoase povesti.
Bafta!

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dai dovada de neseriozitate si alergi dupa doua.
Iar cine alearga dupa doua, va ramane singur.
Mai bine ramai cu cea de langa tine ca e mai bine.
Decizia iti apartine.
O seara bunahappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Te intalnesti cu ea si ii explici situatia. Asa ar proceda un domn, un adevarat gentelman.Tu alegi ceea ce vei face si cum vei proceda dar sa stii ca adevarul intotdeauna se afla mai devreme sau mai tarziu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Stii tu un proverb,, Cine alerga dupa doi iepuri, nu prinde nici unul...
Tu iubesti pe cineva din astea doua fete?
Da, ar trebui sa fii barbat si sa explici fetei situatiea.DAR pregate-te de lacrimi, fata va fi dezamagita.

| sarmalutapicanta a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Cum sa-i explice fetei de situatie? vrei s-o supere si s-o faca sa-l iubeasca mai mult cand n-o sa fie langa ea? mai bine sa fi rece la asa situatii

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sarmalutapicanta):

..ma intreb cum va alerga intre doua fete...

| cristi966 explică:

Bai faza e ca m-a amanat cam toata vara, si in plus iubita e cu mine la facultate, iar cealalta in alt oras, si nu ne putem vedea asa des

| sarmalutapicanta a răspuns (pentru cristi966):

Aaa... pai ai grija sa nu te indragostesti doamne feri de aia cu mesaje ca sta departe si o sa suferi dupa ea, is curios ce-o sa faci la 18:00 poate nici n-o sa simti atractie si o poti elimina usor sau poate iti intra la inima, ai grija mult succes