| Szisza112 a întrebat:

Buna TPU :* Am o intrebare acum o ora si ceva prietenul meu a fost la mine si am facut petting. Apoi el s-a plimbat putin cu penisul lui pe langa vagin si la si atins putin. Tin sa mentionez ca penisul avea putin lichid pe el care nu avea nici o culoare era transparent. M-am speriat si ia-m zis sa isi puna prezervativ si am continuat ..Credeti ca am putut ramane insarcinata de la lichidul acela cand nu a avut prezervativ? Tin sa mentionez ca eram pe menstruatie ..Va rog fiti seriosi sunt foarte speriata multumesc anticipat. Dau funda :*

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a apare un ovul viabil in perioada de menstruatie este mai mica de 2-3% astfel ca se poate considera ca fiind aproape imposibila formarea unei sarcini in aceasta perioada chiar si in cazul in care se practica sex cu ejaculare intentionata in vagin. Teoretic in cazul unui ciclu menstrual catusi de cat regulat cu o durata de circa 28 de zile in primele 6-7 zile inclusiv cele de menstruatie, formarea unei sarcini se produce extrem de rar cu totul accidental si numai in urma unor dereglari hormonale deosebit de grave. In cazul descris de tine este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada menstruatiei nu aveai cum sa ramai gravida.

| floryian a răspuns:

Lichidul de care zici tu se numeste lichid seminal, contine spermatozoizi si DA poti ramane insarcinata, daca te afli in perioada fertila, dar avand in vedere ca esti in perioada de menstruatie riscurile sunt reduse.

| Anonymuss000x a răspuns:

La 3-4 zile dupa terminarea menstruatiei mai poate ramane gravida? Nu am ejaculat in ea, adica doar am bagat-o de cateva ori, apoi am scos-o.