| Scarabeul a întrebat:

am o intrebare.in timpul unei relatii sexuale cand se excita prea mult fata dc sare din vagin un fel de apa sau nu stiu ce este, si as dori sa stiu si ce este.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti foarte lipsit de experienta,dar nimeni nu s-a nascut invatat.
"Apa" respectiva este lubrifierea vaginala, este exact ce vezi si la tine in momentul in care te exciti, lubrifiere fara de care un contact sexual ar fi extrem de dureros si neplacut pentru amandoi.
Atat tu, cat si ea sunteti inzestrati de la natura sa eliminati acest lichid pe intreaga perioada de excitatie si contact sexual, iar cu cat e mai mare excitatia, cu atat lubrifierea naturala e intr-o cantitate mai mare.
Uite cazul invers aici:
http://www.prezervativ.ro/......ditate.php
Si citeste acum, si asta:
http://www.prezervativ.ro/......turala.php
Acum,stii.
Stai linistit, totul e fiziologic, e normal.

Later edit:Nu sprijin ideea de ejaculare feminina.Inca.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E un fel de secretie care,, sare,, din vagin atunci cand fata se simte prea bine

| DiannaDia a răspuns:

Sunt niste secretii vaginale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este normal, este fiziologic.
http://www.mayra.ro/sex/tips-and-tricks/ejacularea-feminina/
Te pup!

| DomnişorulDorel a răspuns:

Apa aceea de care zici tu este un fenomen absolut normal. Ajuta la penetrare(actul sexual) si diminueaza senzatia de disconfort. Adica, daca lichidul acela nu exista se intampla ca sexul sa devina dureros. Si baietii si fetele au aproape acelasi lichid. Nu te speria ca este absolut firesc asa ceva.