| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am o intrebare mai... ciudata (nu va bateti joc, nu faceti misto). Cunosc un tip. Am avut prima intalnire. Nu era o intalnire in oras/parc, ci la el acasa. Sta la bloc, si m-a invitat sa merg la el, cand nu era nimeni acasa. M-a dus intr-o camera (cred ca de oaspeti), am vorbit, si la un moment dat, m-a sarutat. Nu stiu daca vroia sa vada daca ma pricep la sarutat, sau daca nici el nu stia, dar mi se parea ca nu e un sarut adevarat. Simteam ca doar isi lipeste buzele de ale mele si le apasa pe ale mele cu ale lui. Asa e un sarut? In filme, oricat de mic ar fi sarutul, mi se pare alcumva. Si la alti prieteni de ai mei, am vazut cand se saruta, si parea alcumva. La un moment data, parca simteam dintii lui in gura mea. big grin Oare a fost un test de-a lui (mentionez ca el e mai glumet, mai smecheras) sau nu stie nici el sa sarute (cu toate ca mi-a zis mai demult ca n-are timp de mine ca are pe cineva, dar nu pot fii sigura ca asa a fost, sau a mintit)? Cand am mers de la el, pe scara blocului, am sarit eu sa-l sarut, dar atunci chiar ca mi s-a parut ca doar ni se lipesc buzele nimic mai mult. A ramas ca o sa ne mai vedem peste cateva zile, si atunci as vrea sa ma mai sarute sau eu sa-l sarut, dar sa-mi raspunda la sarut. Cum ar trebui sa fie un sarut? Si cum ar trebui sa fac, ca sarutul sa fie bun?

P.S. Daca puteti, spuneti-mi pe cat se poate de normal de inteles; si cum as putea sa exersez sarutul, pana sa ma vad cu el?
dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| methodmen a răspuns:

Sarutul se invata dar exersand, nu poti saruta excelent din prima si ai grija cu vizitele la el acasa ca se poate termina urat mai ales, parerea mea, ca nu esti inca pregatita.

8 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Nu'ti fa griji!
Sarutul vine de la sine, deci nimeni nu a fost invatat de mic sa sarute laughing
Deci...pur si simplu lasa'te purtata de val si de emotie si totul o sa iasa OK happy
BAFTA :*

| neutrino a răspuns:

Te-ai gandit sa ceri ajutorul unui bun prieten?

| vocea a răspuns:

Sarutul vine de la sine asa ca stai calma, trebuie sa exsite sentiment cand saruti atunci vei simti altceva ca daca saruti un baiat care nu iti place nu o sa simti decat saliva lui, asa ca sati linistita, priveste aici
https://www.youtube.com/watch?v=kG7KJ2d57cU
https://www.youtube.com/watch?v=uptXf-JODk8
mult succes da-l gata

| Mussette a răspuns:

Te lasi purtata de emotie. big grin
Dar daca mai merg la el acasa, s-ar putea sa te invete mai mult decat un sarut. smug
Si cred ca te invarti in jurul varstei de 14 ani, asa ca ai grija. Daca ai mai multi anisori, inseamna ca esi fata cuminte si ar trebui sa f si cu minte. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mergi asa la un baiat acasa, ai curaj sau o cauti cu lumanarea.
Daca poti citi in engleza incearca aici: http://www.wikihow.com/Kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părerea mea: Sărutul nu se poate numi sărut dacă nu e efectuat între două persoane cu atracție reciprocă.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nimeni nu e pregatit perfect intodeauna. Sarutul este spontan, nu trebuie sa te pregatesti ca sa faci ceva.

| Floricikmov a răspuns:

Nu trebuie sa exersezi, totul vine de la sine, cum s-ar spune te lasi purtat de val, spontan ☺