| simpatiku a întrebat:

Buna TPU am o mare problema! Eu am 20 de ani si vorbesc cu o fata de aproximativ 10 luni. Problema este ca ea are 27 de ani si este casatorita de 7 ani si are un copil de 4 ani. noi ne iubim foarte mult problema este ca ea trebuie sa faca nunta anul acesta in august iar eu nu vreau sa o faca doarece iei sunt deja casatoriti legal dar nu si religios... Ce ziceti oare relatia noastra o sa tina daca ar fi sa ma mut cu ea si cu copilul iei? Sau o sa renunte la mine pentru sotul iei sa nu uit sa precizez ea sustine ca nu la iubit niciodata pe sotul iei ba mai mult i-a zis asta si in fata lui ce sa fac? sa continui relatia cu ea sa cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Un sfat barbatesc profita cat poti sa ai la pat apoi lasa in nunta ei, nu o lua in serios femele sunt perverse mari nu crede in ele, crede doar in tine

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Decizia finală îi aparține, nu uita că ea nu anulează nunta chiar dacă nu-l iubește, copilul este cu el.
Este căsătorită civil, nu ai niciun drept asupra ei!
Ea trebuie să divorțeze ca să fie cu tine, nu uita că este un copil la mijloc pe care statul trebuie să-l dea în grija unuia dintre părinți, în cele mai multe cazuri îl dă mamei.
Dacă pleacă de la soț, acesta din urmă o poate da în părăsire de domiciliu, etc. și tu îi creezi prea multe probleme.
Pa, pa.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Sunt multe motive sa o lasi, e cu 7 ani mai mare ca tine lasa femeia in pace are si copil si face si nunta nu te mai baga

| Emilian65 a răspuns:

La 20 de ani nu ai gasit alta fata pe care sa o iubesti? te-ai dat repede la una casatorita.

| Oana92 a răspuns:

Glumesti, nuh? Ai 20 de ani si un viitor in fata. Ea si-a facut o familie, are un copil. Chiar vrei sa iei un copil de langa tatal lui?

| Exilee a răspuns:

Tu esti cel din poza? Ce sa faci? Sa renunti! Crede-ma, te cunosc dupa fata ca nu esti pregatit sa INTRETII O FEMEIE, in adevaratul sens al cuvantului. Esti inca la inceput de drum, trebuie sa ai o situatie materiala foarte eficienta atat ca s-o intretii pe dansa, dar si pe copiii acestia. Sa numai spun ca trebuie sa-i oferi dragoste/afectiune, dar si s-ai un job stabil si timp liber.
Ea are 27 de ani. Nu spun ca dragostea nu are limite, dar crede-ma ca nu va rezista acesta relatie. Daca ea are un sot si copiii, si deja nu mai simte nimic pentru el, inseamna ca nu are o casnicie tocmai buna.

| Cristiann25 a răspuns:

Cauta alta fata fara suparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 20 de ani, ceea ce numesti iubire este doar frunza in vant. citeste cu atentie.
-esti mult prea tanar sa crezi ca poti oferi o iubire matura, sa devii tata;
-nu o cunosti personal suficient cat sa-si paraseasca sotul;
-o casatorie nu se tine in 7 ani cu aer;
-au un copil impreuna;
-chiar daca sustine ca nu l-a iubit de ce sunt inca impreuna?
-de ce se vor casatori religios?
-maritata fiind de ce sta la taclale cu alti tineri pe net(ai doar 20 de ani, mai ai pana devii barbat=maturizare, responsabilitati)
-crezi ca sta doar cu tine la discutii? sau esti singurul care e interesat de ea?
-daca isi paraseste sotul pentru o persoana toatal necunoscuta, ce te face sa crezi ca nu iti va oferi acelasi tratament mai tarziu?
-ai un job? o casa? o masa? iti permiti s-o intretii si pe ea si pe copil? te-ai gandit ce responsabilitati iti asumi cu acel copil? ce te face sa crezi ca tu nu esti doar un umar pe care ea sa planga si atat? poate amaratul ala de langa ea chiar o iubeste si face eforturi sa-i ofere un confort.
iti sugerez prietene sa te indrepti catre alte orizonturi neaducatoare de furtuni.
succes si o zi buna.

| SunnyDay88 a răspuns:

" iei" al tau e de fapt "ei".
"auzi"?! tu la 20 chiar n ai ce face? s au terminat fetele de pe pamant si tu trebuie sa te complici cu una maritata?

daca nu si ar mai vrea sotul, ar da divort si in nici un caz nu s ar pregati de nunta! zic si eu.doar nu ii tine nimeni pistolul la tampla.
acum e treaba ta ce faci, dar viitor intre voi nu e, decat daca vrei sa fii un simplu amant toata viata( sarbatorile si concediile sa stii ca se petrec in familie, nu cu amantii).

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Pai daca nu la iubit niciodata de ce are copil si de ce au programat nunta? femeia asta ori te prosteste ori cauta un amant

| e7d7n7 a răspuns:

Vezi-ţi mă de treabă şi lasă prostiile!

| UngUrU777 a răspuns:

Foarte complicat! Cred ca e pacat sa intervi dar daca ea nul iubeste pe el ci pe tine ve mai astepti!?

| Alexaaxc a răspuns:

Baiate, tu chiar o crezi?
Ce te face pe tina asa de sigur ca nu joaca la 2 capete? Are un copil cu el, urmeaza sa se casatoreasca, are 27 de ani si brusc i se aprind calcaiele dupa un baietas care nu ii poate oferi prea multe? Repet, ea are un copil care e destul de maricel(4 ani), EL/EA e prioritatea ei.
Gandeste-te daca atunci cand va intalni alt baiat tanar care sa ii reaminteasca ei de tineretile ei apuse va alerga in bratele lui si te va juca pe degete, asa cum face cu sotul ei. Daca te-ar iubi cu adevarat ar renunta la sotul ei si la relatia care ea pretinde ca e de fatada. Nu vreau sa par nesimtita dar faci o mare greseala ca o lasi sa profite de tine. Esti tanar, ai toata viata inainte si cei mai frumosi ani din ea ii traiesti acum, nu ii risipi pe o iubire imposibila din care nu vei castiga decat o experienta dureroasa. Vrei sa ai pe constiinta faptul ca te-ai bagat si ti-ai adus aportul la faramitarea unei familii? Nu cred, nu merita, sunt atatea fete care nu au obligatii, ai de unde alege. Daca nu il iubea pe sotul ei nu statea 7 ani de zile cu el, gandeste-te ca atata timp trait in minciuna nu ar suporta nimeni.
Vrea si ea sa vada ca mai poate, ca mai e femeie fatala sa suceasca mintile baietilor mai tinere ca de, ei sunt carne proaspata. Imi pare rau daca tu pui suflet in legatura cu ea dar te complici, ti-am spus ca nu ai siguranta ca ea nu ti-ar face tie acelasi lucru dupa ce s-ar plictisi. Sa intreti o femeie SI un copil e o mare responsabilitate, lasa barbatul care s-a descurcat cu ea 7 ani de zile sa se ocupe de familia asta. Nu cred ca sta cu el din interes, nu cred ca sotul ei are cine stie ce bani din moment ce s-a incurcat cu tine si nu cu altul cu o situatie materiala stralucita sau stabila pentru ca ar fi "vanat" o partida care sa ii asigure aceleasi lucruri.
Traieste anii asta-i si nu iti pune pe umeri responsabilitati pe care s-ar putea sa le regreti in viitor, ai timp de familie, sotie si copii dupa ce te pui pe picioare, ai o casa, le poti oferi tot ce vor.
Paste fericit si iti urez sa faci alegerea corecta care sa iti aduca doar bine!

| maryus83 a răspuns:

Nu da funda la nimeni, dar asculta sfaturile las-o in viata ei, zice ca nu il iubeste probabil e adevarat, ca nu l-a iubit niciodata este o minciuna altfel nu facea casatoria civila si nu isi programa nunta religioasa in august.cred ca nici nu stii ce inseamna o nunta si nici un copil. daca vrei poti sa te mai intalnesti cu ea, dar ai grija sa nu iti apara el la usa, dar nu ii strica casnicia pentru o iluzie

| iarinaa a răspuns:

Eu zic sa o lasi, ea are deja un copil si e si casatorita nu strica o familie ca femei mai sunt pe lumea asta, poate nu ca ea sunt convinsa ca e unica, dar poate sunt altele si mai unice ca ea.