| Andree_Camy_1995 a întrebat:

TPU,am o mare problema și am nevoie de sfaturile și părerile voastre. Acum multe luni m-am despartit de iubitul meu (cu care am stat o luungă perioada de timp). În prezent el are o alta relatie. Noi în timpul ăsta am mai avut și certuri pentru ca îl tot cautam,dar uneori mă suna și el. De câteva zile tot vorbim la telefon,despre cum eram înainte. Mi-a zis ca îi este dor de mine dar o iubeste pe fata cu care este în prezent. Dar mi-a spus ca nu a uitat nimic, ca se gândește la mine uneori și îi este dor. Oare o sa ne putem împacă vreodata? Oare mă mai iubește? Sa mai lupt?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sa continui sa te lupti? Nu prea inteleg. Adica sa continui sa le pui bete in roate? Daca te iubeste, atunci se va intoarce la tine. Daca nu, atunci va ramane cu acea fata. Incurajator e faptul ca ti-a spus acele lucruri la telefon, asta insemnand ca inca mai tine la tine. Nu te baga cu japca in relatia lor pentru ca nu este frumos si lasa timpul sa rezolve aceasta problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric nu te mai iubeste odata ce este deja cu alta!
Sanse sa aveti un viitor impreuna, nu au cum sa existe, el s-a "vindecat" de tine!
Sa lupti pentru ce?
Ce nu poti pricepe? El are deja pe alta!

| LoveSleep a răspuns:

E bine că vrei să lupți acum că s-a terminat. Adică, de ce s-o faci când relația scârțâia?

| BadAngel3 a răspuns:

Nu. Nu are nici un rost sa mai lupti. Gandeste-te putin. Degeaba te suna acum sa-ti spuna ca ii e dor de tine si alte aberatii. Daca te iubea cu adevarat sau stia macar putin ce are langa el, nu pleca. Restul sunt doar scuze.

| Kosmi a răspuns:

Asa s-a intimplat si la mine ne-am despartit dar el de odata si-a gasit una, el tot mi-a zis ca ii este dor de mine dar... eu nu inteleg cum tu poti sa-l ierti aadica el si-a gasit alta si zice ca ii este dor de tinee? ce vrajeala.Gindestete un pic daca te iubea oare nu se intorcea la tine!

| kyytyy a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci NU.L BAGA IN SEAMA. Am patit exact la fel ca si tine si ne.am impacat, iar dupa aprox 1 sap. jumatate l.am vazul pe strada cu cea mai buna prietena a mea.Eu te sfatuiesc sa nu il ierti. :* noi nu suntem roata lor de rezerva, nu? Dar depinde:tu il mai iubesti? ♡