| LOADING █████████99% a întrebat:

Am o nelamurire. Mi-am început viata sexuală acum putin timp, având o pauza de o săptămana si putin in care am avut si ciclul menstrual. Dupa aceasta pauza, in timpul actului sexual simt o usturime la penetrare, care dispare dupa câteva secunde, e destul de intensa. Vreau sa stiu daca este ceva anormal in usturimea asta (Menționez ca am 18 ani)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiind chiar la inceputul activitatii sexuale este normal ca in timpul unui numar nedefinit de contacte sexuale ulterioare dezvirginarii sa resimti posibile dureri sau disconfort cu durata mai mica sau mai mare. De obicei dispare in totalitate orice urma de neplacere sau disconfort dupa o activitate sexuala de cateva saptamani. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Partenerul trece cam repede la actiune.Sau tu nu exciti ca sa se lubrifieze vaginul.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu va dispărea cu timpul, cu siguranță nu e normal.
Poate un preludiu mai lung și mai intens ar ajuta (se dilată mai mult vaginul și se lubrifiază). Oricum, rana e încă acolo, chiar dacă nu sângerează.