| corso a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema cam grava.sunt indragostit si regret asta.
Iubesc o fata dar ea a inceput sa ma supere.Ieri ne'am certat, si spre seara ne'am impacat si mi-a zis ca ma iubeste dar azi a sunat o prietena, m'a lasat singur si a stat o ora si a vorbit cu acea prietena si mi-a spus ca iese cu ea astazi afara.nu am iesit de 2 zile cu ea.
Ea a fost plecat o luna si o saptamana in italia, iar eu am asteptato.
Nu mi se pare corect ce face.
Prietenii imi zic sa ma despart, se comporta cam urat cu mine dar suntem impreuna de un an si 3 luni.
CE sa fac?
Va rog sa ma ajutati

14 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate are nevoie de spatiu ca numai iesi cu cineva afara de 2 zile nu e mare chestie nu fi asa posesiv. vb cu ea intreab-o ce se intampla cu eahappy ce o deranjeazahappy

| Ellenna a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea, daca nici dupa ce ii spui ce te deranjeaza nu se schimb. cel mai bine ar fi sa te desparti de ea... sunt fete care merita sa fie iubite si apreciaza acest lucru, nu ca prietena ta. Poate s-a plictisit de tine.

| IrenneDrt a răspuns:

Eu cred ca tine cu adevarat la tine dar intelege-o si tu, are nevoie si de alti prieteni, lipsa prietenilor personali intr-o relatie duce la monotonie si in final pierderea relatiei. Intr-adevar si ea e de vina, uite singurul motiv in toate problemele voastre poate fi lispa cominicatiei, si ma refer in a impartasi nedumeriri si probleme, nu sa discutati despre ce a mai facut x si y. Eu zic totusi sa discuti inainte cu ea, nu te lua dupa ce iti spun prietenii tai, poate vei suferi si regreta dupa.
Daca ea a fost lecata in Italia inseamna ca asa a fost sa fie, ca a plecat cu parintii si nu putea schimba asta iar faptul ca ai asteptato e un lucru foarte frumos insa altceva ce puteai face? e normal ce faci, pentru ca se vede ca tii la ea.
Mai poti face ceva, las-o un timp, iesi si tu cu baietii, si vei vedea ca o sa o deranjeze, atunci profita si explica-i cum te simteai si tu in acele momente.
Eu iti doresc succes si toate cele bune!

| euI a răspuns:

Intai vorbeste cu ea intreab-o care e problema ce se intampla cu voi...totusi este un an si 3 luni renunta la el asa de usor? bafta!

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Daca se comporta asa inseamna ca nu te iubeste n-o mai suna n-o mai cauta cateva zile vezi daca te cauta ea daca te suna ea, daca te cauta inseamna ca tine la tine... daca nu nu mai are rost ca continui cu relatia asta... parerea mea big grin
sau poti sa te comporti si tu la fel sa vada cum te simti tu cand ea se comporta urat straight face
sau poti vb deschis cu ea s-o intrebi ce simte de fapt pentru tine si daca mai vrea sa mai continuati relatia happy

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Nu mai sufei nu se meita happy

| corso explică:

Ignore, dar eu am asteptato o luna si o saptamana.e normal sa o aleaga pe prietena ea? vroiam ceva mai mult de la relatia asta...

| andreea_9339 a răspuns:

Mai bine las.o balta gaseste.ti pe alta mai buna ca eawinking

| corso explică:

Anonim iti multumesc foarte mult dar ea nu intelege ca totusi eu am facut un sacrificiu ca am asteptato atat si ea tocmai acum iese cu prietena ei, cam naspa.
Mi'e foarte greuu.
Nu ma pot desparti de ea, dar regret ca o iubesc, stau si disper, plang si pentru ce? daca nu ma iubeste?

| corso explică:

I'am explicat ce ma deranjeaza.nu vad nici o schimbare, a iesit cu prietena ei si am reusit sa o conving sa faca cumva sa ne vedem astazi.
Sufar ca nebunul, regret totul...
Am stat 6 luni cu ea si am facut-o sa ma iubeasca.in astea 6 luni am stat cu ea si am implorato sa continuam.
Am fost cel mai mare prost.dar acum, nu pot sa mai scap.sufar ca nebunulcrying
Sunteti prietenii meipuppy dog eyes

| nico131 a răspuns:

Lasa balta aceasta relatie. Nu se merita!

| dfdfdfddfd a răspuns:

Stai de vorba cu ia si vezi ce iti spune.dc e asa rece cu tine macar sa-ti dea niste explicatii

| Pisoi_4331 a răspuns:

Pai intai du-te si vb cu ea ca sa rezolvatzi problema pentru este pacat sa abandonezi o relatie de 15 luni, iar daca asta nu functioneaza ar trebui sa-i dai papucii sau poti s-o testezi ii spui ca iti place de o alta fta si ca vrei sa fii cu ea.vezi cum reactioneaza daca nu vrea(sa fii cu altcineva) e de bine daca nu ii psa inseamna ca nu te mai iubeste si las-o.sunt atatea feteee in lumeaaa noastraa. Funda?:d

| kEEEy a răspuns:

Salut, eu sunt David.Si despre problema ta. : Prietena ta sta cu tine dintr-un motiv o intentie nu pentru iubirea ta.Ea incearca sa puna mana pe ceva asta este un lucru sigur.Salut!