| dyenusa a întrebat:

am o problema care ma macina groaznic, am avut o rel minunat cu un baiat timp de 7 luni si totul s-a terminat brusc pentru ca el a vazut conversatiile cu cativa prieteni-amici de-ai mei cu care am pastrat legatura,dar nefiind ceva ce m-ar putea compromite nu le-am sters pentru ca nu aveam ce ascunde,desi stiam ca el are acces la contul meu de Facebook,acum nu stiu sunt eu idioata sau e el prea copil si nu face diferenta intre o relatie de iubire si una de amicitie,chiar am crezut ca el va fi ultimul,ne intelegeam si ne cunosteam familia, etc a fost primul pe care l-am prezentat mamei si pentru mine asta e foarte important! vreau cateva idei, sfaturi ca eu ma contrazic singura

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are de ce sa te macine problema. Nu poti avea o relatie cu o persoana geloasa in mod absurd, ti-ar face viata un calvar. Este normal sa ai amici, prieteni barbati si sa discuti cu ei. Este normal sa nu o faci pe ascuns si sa nu stergi conversatiile. Nu este normal ca el sa iti citeasca arhiva, chiar daca are parola ta (sotul meu are toate parolele mele de peste 11 ani, niciodata nu a intrat pe conturi fara sa imi ceara permisiunea si niciodata nu mi-a citit mesajele private). daca ramai alaturi de un astfel de barbat, te va inchide in casa, nu iti va permite sa ai serviciu, prieteni, rude din gelozie obsesiva. Se va ajunge curand si la violente, fiindca gelozia o sa il orbeasca si te va lovi si daca te uiti la televizor si in film este un barbat tanar.

| LoveSleep a răspuns (pentru Brigaela):

De unde știi că nu ți-a citit niciodată mesajele private?

| Brigaela a răspuns (pentru LoveSleep):

Fiindca am incredere in el si stiu ca si el are incredere in mine. Si nici eu nu am facut-o cu mesajele lui private desi ii stiu si eu parolele.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta stie doar el ce a simtit cand a citit ce ai scris tu acolo, cine stie ce a inteles el

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca este ori complet imatur, ori extrem de gelos ar fi indicat sa nu-ti para rau dupa el deoarece este incapabil sa discearna/sa judece intr-un mod realist. Cei ca el niciodata nu-si vor schimba firea, convingerile, fiindca modul lui de a gandi si a se comporta este mostenit genetic.

| antoniaidk a răspuns:

Fa ceea ce simti! NIMIC NU MERGE CU FORTA!