| baiatulxboyx a întrebat:

am o problema. Cred ca m-am lasat putin cam dus de val si am fost putin cam prea direct cu o fata pe care o iubesc.
De o saptamana numai vorbeam cu ea si ea se tot dadea pe langa mine, imi spunea ca ma iubeste, ca ma place, ma lua in brate, ma lua de mana, vorbea frumos cu mine si azi nu am mai rezistat si am luat-o si eu in brate si ea ma lua de mana, se purta foarte frumos. I-am spus pe mess ca numai inteleg ce vrea, ca de ce se poarta asa daca tot nu vrea sa fie cu mine, adica imi da de gandit lucruri. Ea a zis ca nu vrea un prieten si eu i-am zis ca atunci sa ma lase in pace, sa nu se mai joace cu mine ca am si eu problemele mele, dupa ea a zis ca daca vreau sa numai vorbim, eu i-am zis ca nu e necesar sa ajungem chiar asa si dupa i-am mai zis eu ceva si dupa mi-a spus ca nu poate sa aiba si un prieten si sa se tina si de scoala... si eu i-am spus ca atunci sa nu mai faca asa si sa-si vada de cartea ei si ca putem vorbi dar nimic mai mult si nu a mai zis nimic.
Acum 2 saptamani am mai intrebat-o odata daca vrea sa fie cu mine(pentru prima oarA) si ea a zis ca e sunt si colegii si o sa fie aiurea sa ne afisam si ca are si un prieten de fapt...bine am inteles, m-am tinut atat dupa ea ca ea sa ramana cu ala pana la urma, am fost putin suparat si dupa totul a revenit la normal. S-a despartit de ala, i-am cerut o explicatie ca ce nu mai e in neregula acum si ea a zis ca nu vrea un prieten.Incep sa cred ca eu sunt de vina, dar nu imi zice asta, ea zice ca nu poate sa stea departe de mine si ca d-aia face toate astea.*** e prea aiurea...
Ajutor, dau funda!

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi ai de gând să te laşi jucat pe degete de o fată?
E penibil,tu ce eşti pentru ea?
Idiotul lângă care stă când are ea chef?
Nu-i mai permite să te trateze aşa
Trateaz-o cu indiferenţă.
Când sunt atâtea fete frumoase şi dornice să investească sentiment,timp,respect,înţelegere unui băiat ca tine,tu oferi aceste şanse unei fete care te consideră o jucărie?
Eşti băiat, ai un suflet, ai multe de oferit.
Dar oferă şi tu cui merită.

| Jack a răspuns:

Nu am citit tot ca nu am timp dar din primele randuri am observat cea mai mare gresealahappy
Terminati cu prostia asta gen "o cunosc de o saptamana dar o iubesc " raised eyebrows o iubesti pe naiba, da faptul ca esti indragostit de ea tare asta cred dar nu ca o iubesti si alte prosti happy!
Multi plang dup fete oh go on nici macar nu ajung s aprimeasca un sarut de la ele si ei deja spun ca le iubesc pe fetele alea in generalhappy!
Sper sa primesti ajutor happy!

| baiatulxboyx explică:

@anonim : daca i-am zis sa stea departe de mine, acum ma apropii eu de ea?laughing
@Nobody4nobody : La asta m-am gandit si eu, dar nu i-am spus asta pentru ca si mie imi placea cand ma lua in brate logic... si eu o mai luam in brate, o tineam de mana, fara sa preia ea initiativa ...De aceea nu prea pot sa zic ca m-a folosit, chiar daca ma simt asa, pentru ca si mie mi-a placut cum se purta cu mine, adica frumos.
Am tratat-o cu indiferenta o saptamana si ea imi spunea ca ma iubeste chiar daca eu nu prea mai vorbeam cu ea.Ea zice ca imi zice lucrurile astea pentru ca nu poate sta departe de mine.

@passionlove : Acel baiat e un dobitoc, e cea mai mare suferinta care am vazut-o eu vreodata.Nu i-a facut nimic, s-au despartit la comun acord si oricum el a intrebat-o daca vrea sa se impace si ea a zis ca nu.Cat despre prezenta mea, asta am incercat sa discut cu ea azi si a iesit cam prost.Stie ce sa aleaga, numai are nici prieten si ii ofeream o relatie secreta, asa ca nu o mai deranja cu nimic, problema e ca ea imi zicea ca ma iubeste si ca ma place si cand colo nu vrea sa fie cu mine...Chestia cu nu vreau un prieten acum din cauza scolii e doar un pretext, nu cred ca s-ar fi schimbat mare lucru daca era cu mine, doar ca eram mai apropiati si ii raspundeam mai des la imbratisarile ei.

| baiatulxboyx explică:

Jack, 4 ani iti zice ceva?laughing

| Anonim_8066 a răspuns:

Pur si simplu.fa-o si u sa simta ce simti u. adica:ia-o in brate, tine-o de mana chestii de astea dar nu ii zici nimic ce are legtura cu relatia voastra.si dupa o sa vada si ea cum te simti si s-ar putea sa iti ceara ea sa va impacati. SPER SA FUNCTIONEZE
pa-pa si succeswinking

| Passionlove a răspuns:

Sunt de parere ca acel baiat ori a facut-o sa sufere si ii e greu sa inceapa o noua realtie, ori mai tine la el si vrea sa-si faca ordine in ganduri. Daca ii place prezenta ta cu siguranta se simte atrasa de tine si ar vrea intr-un fel sa fiti impreuna. Dar nu stie ce sa aleaga. Probabil ca ar trebui intai sa o asculti sa vorbiti sa vedeti fiecare ce probleme are si daca ii esti aproape te va accepta. Acum poate fata are altceva de gand si vrea sa se joace cu tine. Nu am de unde sa stiu eu mi-am dat o simpla parere. Succes happy