| Mariana155 a întrebat:

Am o problema. Deci eu si prietenul meu avem impreuna 5 luni si jumatate si am incredere in el si stiu ca ma iubeste. Relatia este la distanta, nu distanta mare(o ora distanta) si aseara m-a bagat cineva in lista de messenger si avea id de baiat si mi-a zis ca este prieten bun cu iubitul meu si maine(adica azi) trebuie sa se intalneasca cu el si mi-a cerut sa ii dau id prietenului meu si i-am zis ca nu il dau ca nu il cunosc si nu stiu daca prietenul meu este de acord si i-am zis sa astepte sa il sun. Si tot imi zicea sa nu-l sun si sa-i dau id-ul si l-am sunat pe prietenul meu si nu a raspuns ca dormea la ora aia(11 seara) si in acelasi timp vorbeam pe mess cu o prietena buna si i-am zis si ei de faza asta si tot imi zicea sa ii dau id la baiatul ala ca nu are nimic si i-am zis si ei ca nu il dau. Si baiatul ala tot se ruga de mine si mi-a zis ca are o treaba importanta cu prietenul meu si intr-un final mi-a zis ca il duce pe prietenul meu la c***e ca eu nu ii dau ce vrea el. Si i-am dat ignor acelui baiat. Si l-am sunat pe prietenul meu din nou si a raspuns si l-am intrebat daca il cunoaste pe baiatul ala si daca e adevarat ce a zis si a zis ca nu este adevarat( eu il cred pentru ca niciodata nu m-a mintit si nu avea de ce sa stea cu mine daca vroia sa mearga sa se culce cu altele mai ales ca avem o relatie la distanta si sunt si mai mica ca el). Si dupa, mi-a aparut inca un id sa dau accept si nu am dat si era id de fata si mi-a zis ca eu tot il caut pe prietenul meu si ca el este la ea in pat si sa ii dau accept ca daca nu, vine la mine si ma baga in spital. Si l-am sunat iar si a zis ca nu este adevarat ca nu are asa id in lista. Si l-am pus sa intre pe mess sa-mi dea web si el era acasa nu la aia in pat. Si cred ca prietena aia a mea cu care vorbeam aseara cu ea pe mess a facut id-urile astea ca sa ma desparta de el pentru ca pe id ala de baiat scria exact ca ea si stiu foarte bine cum scrie ca o cunosc, mai ales ca tot imi zicea sa ii dau la ala id prietenului meu. Si am intrebat-o daca era ea si nu a recunoscut.Si cred ca ea a facut asta pentru o prietena foarte buna de ai ei care cred eu ca ii place de prt meu. Si tot ei i-am zis ca a fost el odata la mine acasa si baiatul sau fata dupa id ala, mi-a zis lucrul asta si doar prietenei mele i-am zis ca a fost la mine acasa. Ce credeti? Eu sincer nu mai pot, nu am putut sa dorm in noaptea asta.Adica acum sa fim seriosi pentru ce sa mai stea cu mine daca el s-ar culca cu altele? Mai ales ca eu nu vreau sa o fac cu el. Va rog ajutati-ma! Dau fundita.

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Stai linistita! asa sunt unele"prietene" sunt invidioase ca ai o relatie frumoasa si ca esti cu un baiat care te iubeste! nu le lua in seama! alea au fost id-uri facute la vrajeala ca sa te fac sa te certi cu prietenul tau!
si eu am stat cu prietenul meu la distanta 1 an pentru ca el era plecat la facultate in alt oras si eu eram pe-a 12-a la liceu si de multe ori primeam telefoane cu ascuns si imi spuneau ca prietenul meu e cu una sau cu alta sau ca e acasa la nu stiu cine sau ca e prin club si ca eu nu stiu,si la fel si el primea telefoane ca sunt cu unu si cu altu,am aflat apoi ca toate astea erau de la niste asa-zise prietene ale melewinking
dar niciodata nu e-am certat din cauza asta pentru ca stiam ca suntem foarte invidiati pentru ca aveam o relatie foarte frumoasa!
si sa iti dau un sfat! sa nu te certi niciodata cu prietenul tau din cauza acestor id-uri fantoma care iti spun unele chestii sau telefoane anonime! daca stii ca te iubeste nu ii fa crezie de gelozie si nu il mai pune sa iti dea web si alte chestii ca sa vezi ca e acasa,pentru ca la un momentdat o sa se sature sa nu ai incredere in el si o sa va desparitit,ceea ce vreau prietenele tale! si nu cred ca vrei sa il pierzi din cauza unor proaste!
si daca mai intra cineva pe tine pe mess si te ameninta da-i ignor sau nu lua in seama ce spune pentru ca pe mess si eu pot sa spun ca vin si iti tai capu si cu ce am ramas? cu zisu doar,ca nu am cum sa iti ta capuwinking
nici nu il mai suna pe prietenul tau cand mai ai de-a face cu astea pentru ca se vede din cate spui tu ca tine la tine si nu are rost sa il faci sa creada ca nu ai incredere in el!
sunt multi oameni rai si invidiosi!
cat despr prietena t cea buna, incearca sa nu ii mai spui multe chestii despre relatia ta cu baiatul pentru ca nu merita, s asta ar ajutao sa va desparta! orice te-ar intreba nu ii mai da detalii despre relatia voastra! incearca sa nu mai vb cu ea despre asta!
succes! si La Multi Ani!

| inger02 a răspuns:

Baiatul te iubeste si e sincer. numai ca " prietena " ta a vrut sa te desparta de el bagand intrigi si discutii neplacute. baiatul acela daca nu te-ar iubi nu ar sta cu tine. si sa stii si tu un baiat cand are pe alta se observa prin comportament si cum vb. eu cred ca baiatu tine la tine. numai crede toate prostiile pana nu vezi tu cu ochii tai. succes

| anonima97 a răspuns:

Mai deci, tu trebuie sa discuti cu prietenul tau si intreaba-l daca s-ar culca cu alta, zii sa iti raspunda sincer si apoi trebuie sa discuti cu prietena aia a ta si sa ii zici ca nu mai ai ce vorbi cu ea daca ea nu recunoaste si de ce a facut asta, tu nu trebuie sa te stresezi din cauza ca fetele il plac pe prietenul tau atat timp cat prietenul teu te iubeste, daca va iubiti cu adevarat nimeni nu va va despartii, succes :*:*:*

| AndreiGabi a răspuns:

Buna Ionela!
In primul rand trebuie sa stii ca pe mess toata lumea poate sa "te bage in spital", sa ameninte.Eu la astfel de faze dau ignor fara sa stau prea mult pe ganduri.Sunt sigur ca nu o sa te bage nimeni in spital.
In ce priveste relatia ta cu el...nu trebuie sa fie afectata de vorbele unei persoane, mai ales cand vrea exact acest lucru, sa va desparta.Ai realizat, avand dovada exacta(prietenul tau era linistit acasa) ca totul este o minciuna, o piesa proasta de teatru.Cine era acea persoana? Mai conteaza? Doar ignora.
Eu personal nu pot spune "te iubeste cu adevarat", "te iubeste si e sincer" pentru ca sunt baiat si cunosc destul de multi prefacuti ce isi bat joc, dar ce ai povestit tu mai sus nu este un motiv de ingrijorare si in nici un caz de cearta.Numai bine!

| krm23 a răspuns:

Asta e o chestie copilareasca.hai sa fim seriosi daca era prieten cu acel individ nu avea id-ul lui? sau daca el era cu tipa respectiva nu te suna de pe telefonul lui? de ce sa-ti dea add pe mess?

| Mariana155 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, mi-au fost de ajutor!

| Ioanaa1999 a răspuns:

Mai,eu cred ca te iubeste cu adevarat.Si daca as fii in locul tau nu as mai vorbii cu aceea prietena... Sper ca te-am ajutat.