| alexutzaceacuminte a întrebat:

Buna TPU am o problema foarte mare si cer ajutor.sunt fata am 18 ani sunt impreuna cu un baiat de 3 ani si tin sa mentionez ca acum 3 saptamani am facut dragoste cu el si pana atunci am fost virgina iar apoi mi-am pierdut virginitatea. dupa o saptamana mi-a venit menstruatia iar apoi mi-a trecut si dupa cateava zile mia inceput sa-mi curga sange foarte putin dar o culoare diferita de cea ca la menstruatie si ma simt si foarte rau am greturi ma doare jos ma simt ametita si lucrul asta se intampla de 2 saptamani. vreau sa mai spun ca am facut-o protejat si dupa ce mi-a trecut mentruatia am facut si un test de sarcina si mi-a iesit negativ. deci problema e ca nu inteleg de ce imi curge sange in continu si ma simt asa de rau dupa ce mai trecut menstruatia. va rog din suflet ajutati-ma spuneti-mi ce se intampla e normal asa ceva adica mi se regleaza stopul si se intampla asa sau ce se intampla va rog un ajutor. multumesc

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Urgent la medicul ginecolog!
Nu mai intarzia nici un minut!
Cum adica, stai asa de 2 saptamani?
Nu vreau sa te speriu, dar nici nu vreau sa ma gandesc ce ti se poate intampla daca mai astepti.
Ai 18 ani, mergi la ginecolog ACUM!

| T4ny4 a răspuns:

E posibil sa fii mai sensibila, dupa o varsta te sensibilizezi in zona intima, mai ales in cazul tau ca erai virgina.Nu mai fi asa speriata,durerea poate fi introdusa si de psihicul tau datorita faptului ca te gandesti numai la asta! Linisteste-te! Corpul tau incearca sa se regleze fiindca,incepandu-ti viata sexuala, au loc dereglari hormonale, insa acestea se regleaza in timp.Vei fi bine!

| anka89 a răspuns:

Dap se regleaza ciclul menstrual dar nu cu gretusi si cu dureri jossad asta ii cam nasol nu mai sta pe ganduri si du-te la un doctor ginecolog. daca a iesit si testul negativ.intrebal pe prietenul tau ca cine s-a culcat inaintea ta sa fi luat ceva de la ea si sa iti transmita si tie.asa ceva pentru prima data aud si eu.aaa s-ar putea sa ai vreun chist sau ceva de genul asta.nu mai discut du-te la ginecolog

| 7r31 a răspuns:

Poate fi o infectie. Cel mai bine ar fi sa mergi la un control ginecologic, acolo ti se vor da mai multe raspunsuri si vei afla exact care este problema. Mult succes!

| bendis92 a răspuns:

Du-te la gineco. Trebuie neaparat sa faci un Papanicolau (cu trimitere e gratis), o colposcopie si ecografie. Probabil o sa-ti dea anticonceptionale ca sa-ti regleze ciclul. Stai linistita, probabil ca asa este reactia organismului tau, dar o vizita la medic te va calma happy

| upvpt a răspuns:

E posibil sa fii luat anticonceptionale (facut-o protejat?), de unde deosebirea. Daca nu ai luat, du-te la ginecolog in urgenta. In orice caz, gandeste-te: chiar daca sunteti de trei ani, esti sigura ca baiatul acesta e cel cu care vrei sa fii in viata ta? De ce te arunci? daca ramai insarcinata, prin accident sau nu, ce faci? plus ca daca te protejezi prin anticonceptionale sunt o gramada care sunt avortive. Si te trezesti ca din dragoste pentru el, prietenul tau, tu de fapt omori... oricum, e sigur ca daca incepi sa traiesti cu el, nu mai dai lucrurile inapoi. Alexutza"ceacuminte" s-ar putea sa fie doar in trecut...