| IloveSumme a întrebat:

Am o problema in cuplul meu, tind sa cred ca problema este la mine, dar si la el. Cand am fost despartita de el, el s-a combinat cu o fata, tot la mine a venit dar de atunci eu sunt paranoica si geloasa.Tot timpul ma gandesc ca o sa ma paraseasca, cand se joaca sau face altceva deseori ma enervez ca nu sta cu mine si nu e tandru, sunt mereu geloasa pe orice fata cu care vorbeste chiar daca nu-i arat asta!
Nu stiu ce sa fac sa-mi treaca chestia asta, sunt sigura ca daca mai continui asa chiar se va desparti de mine.
Dar nu cred ca problema este doar la mine, pentru ca nici el nu e cel mai romantic iubit, prefera mai mult sa se joace sau sa faca altceva si cand ma suna abia vorbeste cu mine, te iubesc abia imi mai spune si poate de aia ma tem. Nu stiu, dar vreau un sfat pentru ca nu vreau sa-mi distrug singura relatia.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat este sa aveti o discutie. Daca mergi pe sfaturi si presupuneri nu rezolvi nimic. O discutie sincera rezolva problema. Ori e alba, ori e neagra.

| Public22 a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta. Spune-i ce ai pe suflet. Sigur se va rezolva.

| stark47 a răspuns:

E o zicala, ciorba reincalzita nu mai e la fel de gustoasa.
fatul ca el a fost cu o alta cat v-ati despartit te-a ranit putin, insa daca lucrati la capitolul incredere o sa treci peste.incearca sa nu te mai panichezi atat de mult si in loc sa ii dai motive sa plece de langa tine mai bine ofera-i motive sa ramana pe langa

| piticelm a răspuns:

Cat am citit asta m-am zapacit si eu, saracul baiat cred ca e distrus psihic.Esti prea sufocantastraight face

| Lavii007 a răspuns:

Vorbeste cu el, poate nu e genul lui sa fie asa romantic. Multi baieti iubesc dar le este greu sa se exteriorizeze.

| Cupcake a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci ca sa fie romantic. Am avut si eu un prieten asa, mereu ne certam pe tema asta, functiona cateva zile in care era cel mai dulce iubit de pe planeta si dupa revenea la caracterul lui normal. Trebuie sa accepti ca pur si simplu asa este el. Chiar nu ai ce sa-i faci. Si partea cu gelozia o cunosc, dar eu am regretat ca nu am incercat sa schimb asta mai devreme. Incearca sa prinzi incredere in el, mai ales daca nu-ti da motive de gelozie, pentru ca in modul asta nu o sa mai ai o relatie prea curand. Sper ca te-am ajutat. Pup

| neIIu a răspuns:

Buna!, ar fi bine sa incerci sa vorbiti despre aceasta problema, vezi care este reactia lui, poate cumva sa ii dai de inteles ca Daca ar sa continue asa te va pierde sau chiar ii poti spune in fata ca de la un timp esti rece, nu mai esti atit de tandru cu mine! Incearca ceva!winking Sper ca cu succes!

| AlexaD a răspuns:

Tii prea mult la el, mai calmeaza-te, baga un cui si niste vodka si sper sa nu te mai trezesti a 2-a zi