| Anca8MinYoongi a întrebat:

am o problema in legatura cu sentimentele.In vacanta de vara m-am indragostit de un baiat... timp de 2-3 luni ma gandeam numai la el,dar el in schimb era cu prietena mea cea mai buna,din fericire pentru mine s-au despartit si asteptam intr-un miracol,poate vrea sa fie cu mine. Timp de cateva zile ma saluta si ma tachina,dar dintr-o data a incetat cu toate! Eu mi-am facut curaj si l-am intrebat daca vrea ceva serios sau nu,iar el mi-a spus ca prietenul lui ma place,eu nu il placeam pe respectivul, pentru ca era un bou care isi batea joc de mine.Asa ca dupa ce i-am zis ca nu il plac m-a intrebat el daca nu vreau sa fim impreuna,si am zis da! A fost frumos, dar dupa o luna a vrut "o pauza" in care vrea sa se combine cu alta! Am fost distrusa, asa ca am decis sa fiu cu prietenul lui(cel pe care il facusem bou happy )pentru ca era mai dragut cu mine decat la inceput.Ei bine ajungem la problema...eu nu il iubesc pe baiatul cu care sunt! e simpatic dar atat,.nu il mai plac nici pe fostul si acum simt ca nu vreau sa mai aud de dragoste.ce ar trebui sa fac? sa ma despart de prietenul meu? sa imi pun gandurile in ordine?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sunteti inca tineri si tu visezi la ceva serios acel baiat pe cu care vreai sa fi banuiesc ca te atragea fizic, era popular, un fel de badboy, la varsta lui ce putea vrea insuratoare? din moment ce scopul lui e sexul e logic va vrea sa tot scimbe pentru ca e logic omul abia a dat de viata, nu are o meserie si daca are daca asa are anturajul si daca s-a adaptat degeaba speri ca il scimbi, pe baiatul celalalt era prea cuminte, bun cu tine desigur ca nu te atragea prea mult, eu spun sa stai o vreme singura si sa vezi viata mai rational, vrei copii de la varsta asta? casatorie? daca nu simti nimic pentru el ce rost are sa continui?

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Normal ca trebuie sa te desparti. Doar nu o sa stai cu cineva pentru care nu simti nimic. Deci practic te-ai jucat cu sentimentele lui asa cu s-a jucat fostul cu tine. Frumos.
Ia distanta de toti si de toate. E cel mai bine.

| NoRegretsxx a răspuns:

In primul rand nu te combini cu fostul unei prietene. Karma got ya!

| AGreatMan a răspuns:

Prietenul tau actual, inseamna ca tine la tine si ii place cu adevarat de tine.Nu renunta la el.Fiti prieteni in continuare.Baiatul de care te-ai indragostit nu cred ca tine la tine cum tine prietenul tau...

| Demian_Mihai_1992 a răspuns:

1: Desparte-te fii sincera
2: Du-te la celalalt si spune-i ce simti (crede-ma am patit)

3sadcel mai rau)consulta-te cu părinți
4: Daca nu mere cauta pe altcineva

Sper ca te-am ajutat. Funda?