| Mada_Madalina_1998_av2e a întrebat:

Buna tpu.Am o problema.Luna trecuta nu mi-au mai venit problemele si nu mai sunt virgina. Oare sunt insarcinata?

dau funda+ vot

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

La o posibila sarcina trebuia sa te gandesti inainte de a face sex. Daca stii ca ai facut-o neprotejat, da, e posibil. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece poti ramane insarcinata doar daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate in perioada fertila a ciclului menstrual si partenerul de sex a ejaculat in vaginul tau. Ca sa primesti un raspuns clar, concis si corect si nu doar pareri nefondate prezinta si tu datele necesare unei analize pertinente, cum ar fi: perioada ultimei menstruatii, data probabila a urmatoarei menstruatii, tipul ciclului menstrual(regulat-neregulat), daca la sex s-a folosit sau nu protectie si data exacta la care a/au avut loc ultimul act sexual.Doar prezentand si analizand aceste date/elemente strict necesare se poate emite/elabora un raspuns care sa fie corect. Modul in cre ai prezentat intrebarea cred ca le-ar pune in incurcatura si pe "celebrele" ghicitoare/prezicatoare, Vanessa si Melissa sau insasi pe Mama Omida. In rest multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex cu iubitul in perioada fertila si el a ejaculat in tine, 100% esti gravida.

| sofisis a răspuns:

De ce nu faci ce e cel mai simplu si edificator pentru tine? Fa-ti un test de sarcina.
Da, daca nu mai esti virgina si nu te-ai protejat mereu, este posibil sa fii insarcinata.
Dar la fel de bine poate fi o dereglare. Fa un test si scapa de dubii!

| Sergiu1996 a răspuns:

Da-ti o palma!

| e1xtz a răspuns (pentru Sergiu1996):

2...una clar ca nu-i de ajuns.

| AlexTG a răspuns:

Daca ai intretinut relatii intime neprotejat, da, poti fi.

| YoJnMm a răspuns:

Te-o spart unu laughing)