| SomePrettehGurl a întrebat:

Am o problema mai ciudata sa zic asa. Sunt intr-o relatie de 2 ani de zile iar de un an jumate iubitul meu a plecat in Germania sa munceasca. De atunci noi ne vizitam cand putem, el vine la mine in concedii iar eu ma duc la el in vacante. Deoarece am terminat facultatea vara asta planuiesc sa ma mut la el peste 2-3 luni. Cand suntem la distanta ne jucam jocuri online si stam pe skype. In general jucam triburile sau league of legends. El are 23 iar eu am 21 de ani. Stiu, este cam copilareasca treaba da ne tine apropiati desi suntem la distanta. Problema e ca el e jucator din acela inrait si vrea sa fie foarte bun in orice face in acele jocuri iar eu joc de placere. Imi face placere sa ma joc cu el, sau cel putin imi facea. Eu nu sunt jucatoare prea buna si pe el il enerveaza asta, uneori imi spune ca nu sunt buna de nimic si ca sunt batuta in cap pentru ca prind greu. Toate acestea pentru niste amarate jocuri. Nu stiu cate fete ar face ce fac eu pentru el. Adica pana la urma eu fac asta pentru noi sa petrecem cumva timp impreuna iar el se poarta asa. Nu il intereseaza daca ma raneste cu acele cuvinte. Nu stiu ce sa fac. Il iubesc mult dar ma simt jignita cand imi spune ca sunt batuta in cap sau ca nu sunt buna de nimic pentru ca nu sunt buna la acele jocuri. Am vorbit cu el despre ce simt si mi-a cam ras in fata. Ce as putea sa fac dat fiind faptul ca am sa ma mut la el in mai putin de 3 luni? Vreau sa il fac sa inteleaga ca nu e bine cum se poarta cu mine.

12 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu stiu ce ai putea face mai mult de atat. Ai vorbit cu el, dar lui nu doar ca nu i-a pasat, si-a mai batut si joc.
Nu te muta cu un astfel de individ! Daca acum, cat timp sunteti doar iubiti si nici macar nu va petreceti prea mult timp impreuna, nu te respecta, cu atat mai putin o va face atunci cand o sa locuiti impreuna si o sa intervina monotonia.

| Astaeparereamea a răspuns:

Jocurile ca jocurile, el ce parere are de mutatia ta?

| neutrino a răspuns:

Mutandu-te, vei realiza ca ai facut greseala vietii tale. Sper ca eu sa gresesc, nu tu.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru neutrino):

Ai dreptate, nu merita sa stea langa el peste cativa ani va regreta faptul ca a stat langa o persoana care nu i-a oferit destula atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu a fost un chin pentru tine sa te joci jocuri online impreuna cu el, a fost si dorinta ta aici, ti-a facut placere. E normal sa vrei o persoana la care ti cat mai aproape atunci cand ea nu se afla langa tine. Treaba asta nu e un sacrificiu precum crezi tu.
Lucurile care le spune sunt pentru a te ambitiona pe tine sa joci mai bine, nu pentru a te supara, desi gamerii sunt destul de obsedati in ceea ce privesc jocurile, in sensul ca pot deveni agitati, nervosi si violenti verbal cand depun o dificultate in ceea ce fac acolo si nu reusesc. Deci e posibil sa nu-si fi dat seama de cuvintele lui fata de tine in acel moment.
Ce poti face tu cand te vei muta la el e sa ii stergi jocurile care il fac sa se comporte astfel. E o masura stricta ce impune riscul de a te intoarce de unde ai plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce pe el nu-l intereseaza daca te raneste sau nu, ce mai vrei de la noi? Daca tinea la tine, l-ar fi interesat. Din moment ce nu-l intereseaza, nu inteleg ce asteptari ai. Cand tii la cineva cam faci cam tot posibilul sa nu-l ranesti, nu invers.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Eu spun sa te muti, te vad o fata sincera. Nu merita sa suferi pentru el, atata timp cat el nu-ti ofera aceiasi incredere si dragoste.

| NameHarris a răspuns:

Gaseste un joc la care esti mai buna decat el si spune-i si tu la fel de ex. Imperia online poate isi va da seama ca a gresit

| Resurrection a răspuns:

Daca asa e natura lui, il lasi in pace... oamenii se schimba greu, mai ales la varsta sta. Vei fi nefericita cu el.

| ThePuffy a răspuns:

Wtf, tu esti om sau inger? Deci, ai stat cu iubitul tau sa te joci LoL, si mai are si tupeul sa zica ca nu joci bine, si sa mai spuna si nu stiu ce alte chestii care te ranesc. Vorbeste cu el si spune-i cum te ranesc vorbele pe care le spune din cauza unui JOC tampit. Si eu cu iubitul meu ma joc jocuri, dar eu o fac pentru ca imi place foarte mult sa ma joc pe PC. Gandeste-te la ce ti-am spus. Bafta! :*

| AliG a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el despre asta, comunicarea ar trebui sa existe, ca sa va puteti rezolva probleme. Daca se poarta asa pentru niste jocuri, cum o sa se comporte cu tine in situatii mai grave? Trebuie sa te gandesti foarte bine la asta si sa discuti cu el. Si eu ma voi muta curand, dar ma gandesc mereu la asta si analizez foarte bine relatia. Stii vorba: "nu te grabi ca fata mare la maritat". Poate ca si distanta v-a racit relatia, iar lucrurile s-ar putea schimba cand va mutati. Dar ai grija!

| GeorgeFun a răspuns:

Buna draga mea, nu stiu cum sa iti zic dar cred ca esti o fata foarte buna la suflet si foarte draguta! Adica... ce faci tu pentru iubitul tau este foarte dragut! El o cam i-a in serios cu jocul ala... si eu joc legue Of legends, dar daca ar vrea prietena mea sa se joace cu mine pentru relatie etc. as invatao usor! Cand face ceva bine as laudao! Asa este normal.
Eu iti urez bafta!
Expica-i si tu treaba asta.