| Milla203 a întrebat:

Am o problema. Recent mi-am inceput viata sexuala si vreau sa va spun ca nu am avut parte niciodata de orgasm. Nu ma intelegeti gresit, nu este din cauza ca am un partener inactiv, ci dimpotriva problema este la mine deoarece partenerul meu termina de fiecare data, in schimb eu ma excit tare dar niciodata nu ajung la punctul culminant straight face... Pe langa asta un factor care ar putea influenta aceasta problema, cred eu ca ar putea fi faptul ca ma masturbez de 2 ori pe zi, de fiecare data am orgasm clitoridian cand ma masturbez ( asta-i cel mai usor de obtinut), deja m-am plictisitt de el dar chiar nu ma pot abtine sa nu o fac, cum sa ma las de masturbatt?! si cum ajung la un orgasm vaginal?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fi mai relaxata

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti stangace rau nu te pricepi deloc la sex

| mihai69 a răspuns:

Faptul că știi să-ți provoci plăcere e un lucru bun. Mai rămâne să înveți să îmbini sexul cu plăcerea. Comunică mai bine cu partenerul. Schimbă eventual poziția (stai tu deasupra), astfel încât să te poți și stimula pe clitoris în timp ce el te penetrează.
Succes! PS nu toate femeile au orgasm vaginal - învață doar să ajungi la orgasm împreună cu partenerul, indiferent care ar fi acela (partenerul. sau orgasmul)winking

| Emilian65 a răspuns:

Daca te lasi de masturbare vei avea si orgasm in timp ce faci sex cu iubitul.

| LoveSleep a răspuns:

Simplu.
Majoritatea lumii se gândește la sex când se masturbează, dar la tine ar merge să te gândești că te masturbezi când faci sex.

| Florentina9210 a răspuns:

Te lasi de masturbarea excesiva si vei avea si orgasm.

| WaterDrop a răspuns:

Din ce spui tu problema pare sa fie la el si nu la tine.Nu isi da indeajuns silinta. Discuta cu el ce ti-ar place sa iti faca.Clar nu exista comunicare si de aici si problema.

| AlexDkfy a răspuns:

Puntul G se afla la 5 cm de intrarea in vagin, iar viteza de ejaculare este de 42, 3 km pe ora... Bafta