| RauL8229 a întrebat:

Buna TPU..am o problema. sunt impreuna cu o fata de aproape 3 ani. totul a fost super ok, pana acum cateva zile, cand ea a inceput sa se comporte extrem de ciudat cu mine..sa vorbeasca urat cu mine, sa vorbeasca sec, sarcastic. eu am intrebat-o si am rugat-o sa imi spuna sincera daca mai vrea sa fim impreuna pentru ca dupa parerea mea nu asa ar trebui sa fie cu mine. Ea a zis ca normal ca mai vrea sa fie cu mine dar totusi, continua sa fie asa. sincer, nu pot suporta sa fie asa cu mine, eu pe toate le inteleg dar deja e de cateva zile bune tot asa. Ca sa va dati seama cam cum e, acum 2 zile a fost ziua mamei ei, si am fost extrem de obosit si dupa-masa cand am ajuns acasa m-am culcat putin, iar apoi, pe la 7 m-am trezit si am sunat-o pe mama ei sa ii spun la multi ani, si atunci ea a comentat ca de ce am sunat-o la 7 si nu am sunat-o mai devreme. parerea mea e ca asta nu e un motiv de suparare in asa fel incat sa nu mai vorbeasca cu mine ziua aia. Apoi, aveam o fata din scoala la prieteni pe facebook (nu e singura pe care o am), si a comentat ca de ce o am, si am zis ca nu inseamna ca daca am o fata la prieteni, o insel pe ea sau ceva. Dar, in schimb, pe ea o mai suna baieti, si are o gramada de baieti la prieteni. Sincer, o iubesc, dar nu pot continua asa. Ma simt exasperat si satul de tot ce face ea. Ce sa fac? Totusi, 3 ani nu e putin, si parca nu ma lasa inima sa ii zic ca sa ne despartim. plus ca, totusi, tin la ea. dar nu daca e asa sad

Ajuta-ti-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Seraphh a răspuns:

Poate trece printr-o perioada mai grea sau mai ciudata. As zice sa mai astepti putin sa vezi cum se dezvolta situatia. Cand simti ca se mai linistesc lucrurile, vorbeste cu ea despre voi, spune-i ca prietenii din lista ta nu reflecta absolut nimic si aminteste-i ca ati petrecut cei mai frumosi 3 ani; ca trebuie sa trageti amandoi in continuare si sa nu lasati niste evenimente neplacute sa va strice frumusetea de relatie. Relatia voi o construiti si voi o colorati, nu elementele din exterior.
Poate simte ca ceva e diferit, poate s-a plictisit, poate are nevoie de un moment de singuratate - motivele sunt zeci care identifica un astfel de comportament.
Din punctul meu de vedere, prin comunicare vei rezolva situatia.
Mult succes! big grin

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla de multe ori cu partenerul/partenera care s-a plictisit, dar inca nu si-a gasit o alta varianta mai buna.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea se comporta urat cu tine, raspunde-i si tu cu aceeasi moneda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o femeie cauta motiv de cearta tot timpul inseamna ca o incearca un sentiment de vina. Iar ele au o problema grava in a-si accepta vina asa ca va face tot posibilul ca ce a facut ea sau ce urmeaza sa faca sa para ca e din cauza ta.

Ca sa-ti fac un rezumat, urmeaza sa te insele sau deja te-a inselat.

Daca lucrurile vor merge bine te va si parasi pentru ala. Evident, asta se va intampla din cauza ta sau cel putin asa va vedea ea lucrurile pentru ca nu e usor sa traiesti cu sentimentul de vina survenit in urma faptului ca ai un caracter de rahat si ai ranit gratuit pe cineva. Vei vedea ca la prima cearta mai serioasa isi va lua lumea in cap si nu vei mai da de ea cateva zile. Dupa care vei afla ca a facut niste chestii cu niste oameni. Si totul din vina ta! Ai sa-mi dai o bere.

| sefulos123 a răspuns:

Asta depinde si in modul in care te comporti si tu si ea, dupa o perioada de
3 ani cum ai zis e ceva, poarta-te si tu
la fel cum se poarta si ea sa vedem daca se intampla o diferenta poate observa ceva, nu stiu cel mai bine e sa urmaresti cu atentie situatia