| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de 1 an si 3 luni. Problema este ca de ceva timp am facut o obsesie pentru el si il cam sufoc, dar cateodata gandesc ca e vina lui ca parca nu-mi mai arata ca ma iubeste. Plang in fiecare zi si mi-e sa nu dau intr-o depresie. Nu stiu cum sa-i spun sa ma inteleaga si sa imi dea dovezi de iubire pana ies din starea asta, sa ma simt bine. Weekendul acesta nu am reusit sa ne vedem deloc pentru ca a fost plecat, iar eu m-am suparat pe el ca nu si-a facut timp pentru mine. Apoi ne-am certat dar ne-am impacat. Nu stiu ce sa fac, cum sa discut cu el si cum sa il fac sa ma vrea si mai mult. In timpul saptamanii ne intalnim, dar nu foarte mult, din cauza liceului nu avem timp asa ca in weekend stateam toata ziua. Help! Va rog, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Ce coincidenta, cam asa stau lucrurile si intre mine si prietenul meu, el se poarta asa pentru ca stie ca tu il iubesti si din moement ce primesfte afectiune din partea ta el deja uita sa mai daruiasca, fi indiferenta, stiu ca e greu, dar ai sa vezi ca functioneaza, lasa-l pe el sa te sune, sa zica el sa va intalniti, nu-i mai reprosa ce nu iti place la el nici faptul ca nu te simti iubita, las-o tu mai moale si ai sa vezi ca in scurt timp el se v-a schimba vazand ca nu mai primeste atata atentie cu care era obisnuit. eu asa fac si da rezultate, si eu am cam aceeasi problema ca si tine si te inteleg perfect, daca vrei sa vb mai mult da-mi un mesaj cu id-ul tau

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cu cat il sufoci,cu atat il indepartezi.

Fa putin pe indiferenta cu el,nu mai il cauta mereu la telefon,nu mai propune tu sa va intalniti si sa pari mereu ocupata cand ii vorbesti. Daca faza asta nu tine, ar insemna ca nu te cunoaste asa bine si nu isi da interesul!

Totusi, o discutie sincera intre voi e cea mai recomandata!

| Vizitiul a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu intotdeauna primesti exact ceea ce doresti. Spui ca in ultima perioada esti obsedata de el. Pai, sa stii ca asta nu-i dragoste. Intre dragoste si obsesie exista o discrepanta. Nu intram in detalii acum. Tu-ti doresti sa -ti arate ca te iubeste, pe cand tu, esti doar obsedata. Ti se pare corect? Mie nu mi se pare corect. Daca pana acum ti-a aratat ca te iubeste, iar de acum nu-ti mai arata, inseamna ca exista o problema. Sfaturile noastre se opresc aici. Nu poti face nimic, decat sa vorbesti cu el pe aceasta tema. In functie de ce o sa-ti spuna, o sa iei o decizie.

| Puff9222 a răspuns:

Drojdier, nu am vrut sa se interpreteze gresit. Il iubesc nespus de mult, dar de ceva timp parca am devenit dependenta, nu mai suport sa stau 10 minute fara sa ii aud vocea sau sa vorbesc ceva cu el.la asta ma refeream. o sa tin cont de sfaturile voastre, multumesc! mai astept pareri.

| stress9 a răspuns:

E urata treaba, sper sa nu se termine rau... asa e si la mine si astept sa se termine sesiunea pentru a pune punct relatiei care uimeste-te tine de 4 ani si ceva. Daca il iubesti lasa-l mai liber... bafta!