| DaianaDC a întrebat:

TPU! Am o relatie de 3 ani si 7 luni, dar m-a mintit de multe ori. A inceput sa minta in legatura cu prietenii, a flirtat cu colege ( el spune ca nu e flirtat, ca au fost glume, dar "baby", "i love you" si alte dulcegarii nu cred ca se fac nici intre doi prieteni cei mai buni), a facut lucruri cu care nu sunt de acord si m-a mintit, acum recent am aflat ca el flirtase cu una, am gasit mesaje pe What's app.
Ce incredere sa mai am in el?
Sunt constienta ca nu e in totalitate omul cu care vreau sa imi petrec restul vietii, dar il iubesc.
I-am dat cerere fetei cu care a flirtat, mi-a acceptat-o si dupa ceva timp am intrat pe pagina ei si am vazut ca nu e disponibila. M-am gandit ca si-a sters contul, dar mi se parea prea mult. De fapt ma blocase pe mine si pe el. Eu i-am cerut sa vorbeasca cu ea sa stiu si eu de ce a facut asta, sa ii dea un sms sau ceva, sa vad eu scris motivul, dar nu vrea. De ce credeti ca face el asta? De ce credeti ca face ea asta?
Multumesc!

11 răspunsuri:
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Pune stop relatiei happy Ceea ce a fost frumos candva nu mai exista, au aparut minciuni, cu siguranta te si inseala laughing)
Deci ca fata care isi respecta demnitatea si ego-ul n-ai decat sa te desparti de el happy

| DaianaDC explică:

De ce m-ar fi blocat aia cu care a flirtat el? Ce motive ar fi avut?

| Giulia97Anna a răspuns:

Uite draga mea, am trecut si eu print-o relatie(grozavie)foarte asemanatoare cu a ta.Si stii ce s-a intamplat? I-am dat papucii pentru ca nu suport sa impart pe cineva sau sa fiu pe locul 2 sau chiar mai putin.Iar acum momentan traiesc o frumoasa relatie cu altcineva care tine cu adevarat la mine.Am vazut pentru prima data cum este cand cineva tine la tine cu adevarat.Crede-ma ca si eu am fost luata cu vrajeli cum spui tu.Nu cred ca relatia ta va ajunge prea departe.Mai incearca sa vorbesti cu el, daca nu vrea nici atunci...trebuie sa va vedeti de drumurile voastre.

| Țoglă a răspuns:

Mă copii, voi puneți totul în baza unui mesaj? Chiar dacă aia cu care vorbește, stă în Filipine?

| DaianaDC explică (pentru Țoglă):

Sta chiar in orasul nostru si chiar se cunosc personal happy

| Daniellllll1 a răspuns:

Pai daca isi bate joc, nu te respecta de ce sa mai stai cu el?
Ai spus ca il iubesti? Eu nu cred ca il iubesti eu spun ca esti doar atrasa de el fizic.

| LoseYourMind a răspuns:

Te-a blocat pentru ca cel mai probabil intre ei exista o legaturi si astfel tu nu poti sa le vezi activitatea comuna de pe fb ei (gen daca ii da comm-ri sau like-uri).
Sincer nu se merita sa fii mintita! Esti fata! Ai un pic de demnitate si arata-i cat valorezi, nu ii permite sa te minta atat de usor, de fapt nu ii permite deloc asta! Impune-ti respect! Doar tu poti face asta, si doar asta e bine pentru viitorul tau!

| DaianaDC explică (pentru LoseYourMind):

Pai si pe el l-a blocat.

| LoseYourMind a răspuns (pentru DaianaDC):

Ar cam trebui sa iti pui o intrebare. Esti sigura de asta?
Esti sigura ca nu e un teatru ieftin din partea amandurora, un teatru in care tu esti in plus?
Nu imi raspunde mie, raspunde-ti tie!

| Bogdan6969 a răspuns:

Pai acum sincer de ce crezi tu ca face asta? Simplu sa mai,, combine" si el ceva happy
Dai papucii, .....nextwinking

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Raspunsul meu pentru e clar nu am ajuns sa citesc tot deci DA-I PAPUCII daca te minte si ce face in momentulde fata vei avea de suferit toata viata ba se va ajunge la actiuni mai putin placute