| R3hab1 a întrebat:

am o relatie de 7 luni cu prietena mea si are 19ani si inca e virigina, si as vrea sa o facem, dar nu stiu cum sa ii spun ca nu prea am discutat lucruri asemenea, ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Inventează ceva romantic și cere-o în căsătorie, dacă acceptă căsătoriți-vă și se va prinde sigur că vrei și sex.Pe deasupra se va simți protejată, neterorizată de posibilitatea unei sarcini nedorite și se va lăuda tuturor că mai sunt și bărbați responsabili pe lumea asta care sunt în stare să-și asume responsabilități nu doar să pretindă prin șantaj plăcere.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i ca o doresti in totalitate si ca vrei sa stii daca si ea te vrea... restul va decurge dupa cum va vrea ea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce "nu prea ai discutat" cu prietena ta despre aceasta problema, s-ar putea sa nu fii intrutotul sigur pe tine si din acest motiv ai sau ai avut retineri. In zilele urmatoare ar fi indicat ca in mod subtil sa incepi discutii de natura erotica si/sau sexuala pentru a vedea in ce mod reactioneaza. In functie de modul in care va reactiona ii vei putea propune mai direct sau mai subtil sa va incepeti viata sexuala. Succes.

| neutrino a răspuns:

Pentru a nu-ti pierde timpul degeaba, o intrebi direct: da sau ba?

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si discuta cu ea si probleme de sex si cu timpul vi se deschide pofta sa o faceti.

Răspuns utilizator avertizat