| vladionut94 a întrebat:

am o relatie de un an cu o fata care o cunosc din clasa a 2 pana am terminat liceul amdoi avem 21 de ani si problema este ca am avut numa probleme cu parinti si scanduri ca nu o suporta ca alta nu am gasit, din cauza ca este orfana si este in plasament la asistent maternal, si sincer pot sa spun, ca ma doare sufletul de fata asta si as face orice pentru ea am si inceput relati sexuale cu ea si am ceruto in casatorie si a acceptat Da problema este ca, ma supara si involuntar fara sa vreau la nervi tot o jignesc ca este orfana ectr si apoi ma doare ca am spus asta. Ce sa fac sa imi fac un viitor alaturi de ea fara sprizinul parintilor din cauza ca este orfana si din cauza asta vreasa caute pe cineva care so acepte parinti iubitulii ca cica ea re nevoie de o familie si vrea sa ma paraseasca si eu vreau fim impreina sau sa ramanem intro ratie frate sora, sa o ajut la orice problema sa nu fie singura sa stie ca are pe cineva care o ajuta neconditionat
ajutatima ca imi vine sa plang cand vad ca nu o pot sa o ajut mai mult ce trebuie fac sa o vad inplinita sufleteste

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

1. CUm sa termini liceul la 21 de ani?
2. NU ESTI MATUR daca jignesti un om crescut in plasament, habar nu ai ce inseamna ca un copil sa nu simta dragostea parintilor.
3. Maturizeaza-te si lasa fata sa isi faca un rost in viata pentru ca nu o meriti.
La 22 de ani tu spui ca te enervezi si arunci cuvinte grele. Ce *** greutati ai tu la 22 de ani de iti bati joc de un suflet necajit. Nu te-as ierta, si nici nu ma intereseaza ca iti plangi de mila, duci lipsa de educatie si de maturitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand iubesti din toata inima pe cineva, nu poti sa jignesti persoana iubita, nu poti sa urlii si sa tipi la ea, pur si simplu nu te lasa inima sa o vezi suferind.
Faptul ca tu o jignesti, denota ca dragostea ta este indoielnica, poate nici nu-i dragoste, doar un sentiment de posesiune, de tinut sub control, de dominare. Nu-i normal sa oropsesti un om, doar pentru ca-si doreste o familie normala, dimpotriva, ti-ar trebui mai multa intelegere si rabdare pentru ea, daca o iubesti cu adevarat.
In cazul tau, cred ca-i mai bine sa-i redai libertatea, ca fata sa-si vada de drumul ei, sa-si caute un barbat care sa o iubeasca si sa o respecte asa cum este, pentru ca viata i-a dat destule pana acum.

| Emilian65 a răspuns:

La 21 ani nu ai invatat sa scrii corect?

| vladionut94 explică (pentru Emilian65):

Nu, nu am invatat sa scriu corect, nu vii tu sa ma inveti sa scriu corect sa iti fac pe plac?

| Mussette a răspuns:

In primul rnd nu o mai jigni. Chiar nu realizezi cat rau ii faci, ea fiind orfana si tu tocmai acolo lovesti.
Relatia poate continua si tu si ea sa va tineti de scoala sau serviciu, incat sa nu mai depinzi de parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai terminat liceul si scrii ca unul de clasa a II-a... Retardation, here I come!

| vladionut94 explică:

Nu m-am facut inteles am terminat liceul in 2014 la 19 ani deodata cu ea si pana acum chiar i-am fost alaturi si injurile le am zis ca mai are prostul obicei sa ma faca in toate felurile de aia i-am zis asa

| angelica02 a răspuns:

Buna fa ce simte sufletul tau, daca o iubesti nu conteaza ce spun parintii casatoreste-te cu ea ca tu nu ramai cu ei si ramai cu ea, cu ea iti intemeiezi familia dar ganditi-va si la viitorul vostru dupa ce o sa va faceti trebuie sa si munciti sa va intretineti...