| Dianna96 a întrebat:

Am o relatie de un an jumatate si locuim in aceeasi casa.M-am cuplat cu el cand ma despartisem de baiatul pe care il iubeam dar nu puteam fi impreuna din cauza religiei. Problema este ca nu stiu ce simt. nu stiu daca il iubesc sau tin la el, sau e pur si simplu atasare. + de asta nu stie sa se comporte cu o fata. nu ii acorda atentia necesara. nu mai zic de vorbe frumoase sau cadouri, ( surprize ) niciodata nu mi-a daruit nimic in 1an jumate doar cu exceptia zilei mele de nastere ..nu e genul de baiat romantic, sa faca o fata sa se simta iubita si fericita. I-am si zis ca nu sunt fericita, si probabil nu se va schimba nimic. sad
ps : el are 25 de ani si e genul de baiat copilaros care asculta de mami si tati avand in vedere ca a stat toata viata cu ei si nu a avut o relatie serioasa si de lunga durata.
eu am 20, am avut o relatie de 3 ani in trecut. am invatat multe; am multe planuri in viata, sunt o fire romantica, imi place sa fac surprize si sa il surprind in fiecare zi cu cate ceva...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu aveti nimci in comun si mai sunteti si firi diferite, de ce mai stai impreuna? care-i motivul compromisului?
Incearca sa fii realista, macar tu, sa-ti cauti un baiat care sa te iubeasca si sa ai un viitor alaturi de el, se pare ca acesta nu-i tocmai cea mai buna alegere.

5 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Viata e scurta. Desparta-te de el si gaseste pe cineva potrivit ca sa nu regreti mai tarziu.

| RAY a răspuns:

Asta e o drama si voua va plac dramele, sunt extrem de curios cum se va termina telenovela voastra

| mihai69 a răspuns:

Eu am 57, sunt romantic, am avut ceva mai multe relații (deh, am avut timp destul), și mie îmi place să fac surprize - ce zici? În caz că te hotărăști să renunți la actualul, nu vreau să intru între voi... happy

| h3r a răspuns:

Ești sigură că problema nu vine și de la tine?

| UnBroken2016 a răspuns:

Si de ce ai pierdut un an jumate cu el? Ca te poti plange, evident.