| CяysƧ a întrebat:

Buna TPUhee hee am povestit de un baiat care vine la mine pe strada si cica mar placea si chesti, iar eu il credeam timid straight face s-a dovedit a fi exct opusul cuvantului timid, adica tot avea glume cu mine de genu hai vi pe la mine, chesti din astea straight face si dpa ce ne-am luat noi la joaca a inceput sa puna mana pe mine si aproape sa-mi bge, mana prin bluza i-am dat o palma si el a inceput sa rada si mi-a cerut scze si a zis ca nu mai putea sa se abtina si ca nu imi face am mai stat cu el si a doua zi am iesit cu el afara si imi cerea nr de telefon si ID-ul de mess i-am dat ID-ul si am imi vorbit un pic, pana cand mi-a zis o fata ca am fermuaru de la blugi deschishee hee, iar el cand a auzit se tot uita acolo am inchis repede si el imi zice " Auzi ma, cand se mai deschide fermuaru imi zici mie si il inchid euwinking!" dupa m-am urcat pe gard dupa corcodusi da el zice " Ba Criss esti murdara pe curhee hee stai ca te scutur eu!" ma rog am intrat in casa si am inceput sa vorbim vineri pe mess, el are un frate de 3 ani adorabil si am intrebat de el mi-a zis ca e plecat cu masa si taicasu la tara si el e singur si sa vin pe la el ca se plictiseste si il intreb ca ce sa fac eu la el si el cica imi arata ce sa fac si chesti dupa i zic daca ma invata si pe mine sa fac bratari straight face el zice ca da, dar trebuie sa ma duc la el i-am zis ca bine da sa nu imi faca nimica si el a inceput sa intrebe " nimic nimic?" i-am zis ca absolut nimic si el a zis macar un pic i-am zis ca nu si i-am zis sa incheiem subiectu ca vede mama, el a zis ca bine pe la 1 noaptea el ma baga in seama si eu nu vedem ce scrie ca nu imi mergea mesu cand am vazut mesaju eu ma bagam la somn si i-am zis doar noapte buna si nu am imi vorbit cu el. Acum el vrea sa...straight face sau ce? Si daca vrea eu ce fac straight face ca am prins drag de el straight face si nu imi vine sa il las in pace straight face? HELP dau FUNDA SI VOT :X PLZ AJUTOOOOOOOOOOR :*

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

He he, deci mie unul din scrisul tau pun un 10 mare pe caracterul lui.Chiar imi place de el ca persoana, doar sa nu fie ca toti baietii.Sunt baiat deci imi place doar caracterul lui nu altceva,asa.Din gesturile lui pare a fi imprevizibil si nu stii la ce sa te astepti decat la fata locului,cum a fost si cu e timid si cand iti e in fata vorbeste de parca ar avea scris totul pe fituica si citeste bancuri.Te duci la el,el singur,nimic nimic, mie imi pare o propunere fara apa fierbinte, doar fierbinte.Ai prins drag de el,acum continua si vezi unde te duce, dar vezi sa nu te duca in pat.Cam asta reiese din felul lui de a se exprima,pare a fi un baiat care iubeste curatenia(a vrut sa te scuture de praf) si foarte grijuliu(a vrut sa iti inchida el fermuarl).Dar toate astea intr-un mod stanjenitor.Dar eu cred ca glumeste cu nimic,nimic, adica nu are prostii in cap, dar nu pune baza in ce spun eu.Ca sa stii exact despre o persoana trebuie sa o fi fazut macar odata.

3 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna crissu! kiss dupa cum ai formulat intrebarea imi dau seama ca nu ai mai mult de 14-15 ani. Prin urmare am sa incerc sa iti dau un sfat cu toate ca nu cred ca vei tine cont de el dar e alegerea ta. Sfatul meu este sa nu te duci la el acasa pentru ca poti sa fii sigura ca nu vrea sa te ajute sa faci bratari ci vrea altceva de la tine.Esti inca tanara nu face lucruri pe care poate pe viitor le vei regreta.Este posibil sa te placa dar nu cred ca vrea o relatie serioasa cu tine adica ci mai degraba sa se distreze, sa te lase balta ca mai apoi sa se dea mare si tare in fata amicilor. Poti sa-ti dai seama de asta din faptul ca ti-a bagat mana pe sub bluza iar un baiat la locul lui, care te iubeste si care te respecta nu-ti face asta. Ce vrei sa faci sa te culci cu el si sa te faca de ras si sa-si bata joc de tine? Asa ca ai grija cu astfel de baieti si nu ii ceda doar pentru ca "ai prins drag de el" esti abia la inceput, vei mai cunoaste si alti baieti pe parcurs mult mai buni ca el. Bafta si ai grija de tine!

| alphastreet a răspuns:

Eu zic sa nu faci chestia asta ca asta pare genu de baiat care dupa ce primeste ce vrea iti va cere in continuare asta si daca ii vei zice nu o sa pici drept o parasuta(scuze termenu) pe care o arunca da pana la urma faci ce vrei da eu zic mai bine nu

| annia_9465 a răspuns:

Eu cred ca baiatul te place... daca tu te-ar placea cred ca nu s-ar mai obosi atat sa te bage in seama.Ai intrebat ce vrea el...asta ai sa descoperi tu pe parcurs. Daca iti place de el lasa ca relatia voastra sa-si urmeze cursul firesc. Poate va face el primul pas si iti va cere sa fii iubita lui.Mai stii?