| anonim_4396 a întrebat:

:* Am si eu nevoie de sfatul vostru:X Aseara am fost la festival si eram cu colegii si un verisor, si deodata apare langa mine un verisor [el este din oras iar eu la 19 km din fcs si nu prea tinem legatura] si am vb cu el mi-a cerut id nr de telefon si am zis sa mai tinem legatura. Cand am ajuns acasa m-a sunat. Mia zis ca e mandru ca are o ruda asa frumoasa, ma intr mai multe detalii si m-a intrebat si daca am prieten ca el ma place si ar vrea sa fie prietenul meustraight face Eu am tacut si i-am zis sa nu se grabeasca, eu nu l-am vazut e la pasti acum era seara, si nu stiu ce sa-i raspund. Azi am vorbit pe mess cu el si mi-a zis ca p 19 da de permis si daca il ia ne plimbam dar m-a intrebat in calitate de verisor sau de pretena? si nu i-am raspuns... el este dragut, este mai mare cu 2 ani, dar este verisor de-al doilea cu minesad... un sfat va rog:*. dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Mrlove a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu o fata dar noi suntem prieteni... ei acu nu stiu daca vezi ca simti ceva pentru el de ce nu... dar pe de alta parte daca voi doi o sa va combinati ce o sa zica familia ta respectiv a lui? parerea mea ca sunt destui baieti o sa il gasesti pe cel potrivit. Cel mai bine ar fi sa ramaneti prieteni bafta. decizia iti apartine doar tie.

8 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

Nu ebinesad! Sunteti rude ft aropiate si nu e bine

| Annye_2425 a răspuns:

Parerea mea e sa ii impui o limita. problema lui daca i se ridica nivelul asa repede pana si de la varasahappy
suuuuunt baietioh go on te asigur ca nu i ultimul.nu cred ca iti doresti o relatie cu el, gandeste te ca familiile voastre vor fi impotriva.pastreaza distanta pentru a nu fi prea tarziu apoi.sa nu apuci sa te indragostesti de el sau stiu eu cehappy

| m0z0lici a răspuns:

Ai grija cu acest om, nu te mai increde in oricine. Daca iti era verisor si te respecta, si stia bine ca sunteti rude chiar si indepartate nu iti vorbea asa. Ai grija. Te pup! :*

| AlexutzaPPV a răspuns:

Si cum pot sa ii zic in asa fel incat sa nu se superehappy?

| iua005 a răspuns:

Fa ce iti spune inima. daca tu crezi ca ar merge o relatie cu el [ceea ce eu nu as face in locul tau] fa pasul cel Marebig grin iar daca tu crezi ca ati putea fi doar prieteni spune-i fara jena. sunt sigura ca va intelege

| zSanta a răspuns:

Nu este bine pentru familia ta eu te sfătuiesc sa nu accepti ca prieten (Gagik), Acesta este sfatul meu Bafta.happy

| System a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa ramineti doar simpli prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea e plina de baieti; asa ca ai de unde alege, nu e bine sa ai o relatie de felul acesta cu verisorul tau, fie el si de gr. 2; mai tarziu o sa-ti para rau. parerea mea; cu stima xyz