| andrei012345 a întrebat:

TPU!
Am si eu niste intrebari. Sunt baiat, sunt virgin, si ma masturbez.
Aş vrea sa-mi spuna cineva ce este acea "ață" a penisului? Cand se rupe? De ce se rupe? De ce unii o taie? Ma va durea cand se va rupe?
Ştiu ca sunt multe intrebari, dar am niste curiozitați...
Vă mulțumesc anticipat, si va rog sa luati intrebarea in serios!
Bineînțeles ca dau acea fundă.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

"Ata" respectiva se numeste FREN si reprezinta o teaca prin care trece un vas de sange important care are rostul, rolul de a iriga pielea fina a glandului (capul penisului). In mod normal a frenul nu se rupe decat in cazuri rare si doar accidental si din acest motiv marea majoritate a barbatilor mor cu frenul intreg/intact poate doar putin alungit. Frenul se poate rupe in urma unui act sexual violent de obicei anal sau un cazul in care din nastere acea "teaca" este firava/slaba. Este complet falsa parerea unor tineri ca lipsa frenului ar reprezenta dovada dezvirginarii in cazul baietilor, iar cei care si-o rup/taie intentionat sunt niste tembeli inculti lipsiti de cele mai elementare cunostinte despre organul sexual masculin. Lipsa frenului deci a vasului respectiv de sange provoaca imbatranirea pielitei subtiri care acopera glandul si provoaca si o accentuata scadere a sensibilitatii si micsorarea excitatiei resimtite in momentul intretinerii sexului. Multa sanatate!