| Madeline17 a întrebat:

Bună TPU, am si eu o intrebare, am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu in a6a si a7a zi de menstruație, el nu a ejaculat in mine, exista posibilitatea sa raman însărcinată?
Am nevoie urgent de un raspuns, rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Sansele sunt minime in perioada respectiva dar nu se stie niciodata ce se surpriza poti avea dar daca nu a ejaculat in tine, nu cred ca se va intampla ceva

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti. Orice contact sexual neprotejat are risc de sarcina. Nu erai nici macar in perioada de minima fertilitate (primele 5 zile ale ciclului menstrual). Faptul ca el nu a ejaculat isi aduce o protectie relativa, de cam 75% (de aceea aceasta metoda este strict folosita de cuplurile stabile, casatorite, in viata carora un copil n-ar fi o problema).
Daca vrei mai multe detalii privind riscul si posibilitatile de a evita o sarcina (daca ai fost fortata cumva sa faci sex neprotejat si chiar nu iti poti asuma posibilitatea unei sarcini), mergi maine dimineata la o consultatie ginecologica. Medicul te va ajuta cu siguranta.

| JohnnyBi a răspuns:

Lichidul preejaculator contine spermatoizoizi la maturitate, deci capabili sa fecundeze un ovul.
1. chestia aia cu 6a zi de dupa ciorba de burta depinde de la femeie la femeie, nu toate corpurile sunt la fel.
2. nu si-a dat drumul in tine, dar lichidul preejaculator NU il simte si are rolul de a curata tractul urinar pentru ejaculare (deci se intampla cam la fiecare contact sexual al unui barbat, iar, difera de la om la om).
in concluzie. te joci cu focul risti sa te prajesti. exista sansa aia, ca din lichidul respectiv sa fecundeze.

| Alcyon a răspuns:

Da, exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare.
M-am documentat foarte mult, am mers la ginecolog si am ajuns la concluzia ca, da...e posibil sa ramai insarcinata in urma unui contact sexual neprotejat, chiar daca nu a ejaculat in tine. In timpul actului elimina un lichid preejaculator, care, cum a zis si JohnnyBi, contine o cantitate mai mica de spermatozoizi.

Multe femei au spus ca au ramas insarcinate cu lichidul asta, in timp ce altele n-au patit nimic.
Depinde de fiecare organism. Fa un test de sarcina dupa 21 de zile de la contactul sexual si repeta-l peste 2 zile pentru a fii sigura ca rezultatul e sigur. Iti recomand testele Sure Check.
Daca le faci, respecta instructiunile si fa-le dimineata, dupa ce te trezesti si evita sa bei apa sau alte lichide inainte de a face testul cu 2, 3 ore.

Sper sa fie rezultatul pe care ti-l doresti! O seara frumoasa si mult succes.

Răspuns utilizator avertizat
| tzus a răspuns:

Daca nu a ejaculat nu ramai insarcinata. si daca ejacula cauzile sunt 10/100000, doar prin singur fapt ca menstruatia (nu urca nimic)! Si nu esti in perioada de ovulatie! sper ca ti-am fost de ajutor!

| DeathReaper a răspuns:

Da exista sansa nu e mare da exista. Serios acum macar ca ba luati unul de 1 leu dar nu bani au fost problema nu? lenea creste populatia Terrei. Si stiam ca fetele trebuie sa aiba un balon la ele laughing

| Crissulina18 a răspuns:

Exista,dar nu cred ca ai ramashappy Iti poti face un test in orice caz.