| XxPaulicaxX a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare c-am ciudata stiu!

Am incercat sa fac sex cu prietena mea adica am facut-o dar nu cum ar trebui in mod normal adica nu e dezvirginata si nici eu sa zic mai pe scurt ne-am jucat asa un pic. ideea e alta dupa ce am facut chestia asta imi tot spune ca are dureri de burta, sunt nelamurit as vrea niste raspunsuri de la voi, poate ca stiti mai bine. as vrea sa stiu daca am lasa-to insarcinata sau e normal sa aiba dureri la primul contact sexual adica nu a fost un contact sexual calumea. multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata DOAR DACA SEXUL ARE LOC IN PERIOADA FERTILA. In consecinta trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In cazul in care sexul are loc in AFARA PERIOADEI FERTILE probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini este extrem de mica estimata la o probabilitate de sub 5% si din acest motiv se poate produce doar/cu totul accidental. In cazul descris de tine nu se poate da un raspuns concret deoarece nu ai prezentat date precise sepoate doar presupune ca ar putea fi doar o foarte mica posibilitate de sarcina. Durerile apar intotdeauna cand este vorba de sexul de dezvirginare deoarece penisul in momentul penetrarii vaginului intinde brusc si foarte mult muschii vaginali. Pe viitor ar fi indicat sa folositi prezervativul deoarece tu nu ai experienta, sa procedati cu mai multa atentie si de ce nu, cu mai multa responsabilitate. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

O fi mancat ceva alterat si s-a stricat la burta.
Stai, poate e de la fluturasii din stomac happy

Sau ar putea sa fie un fel de efect nocebo. Adica si-a creat un fel de asteptari negative legate de "prima data", se astepta la durere si, chiar daca nu s-a intamplat mare lucru intre voi, ea simte durerea.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai pus penisul pe vaginul ei, nu mai sunteți virgin niciunul, chit că ei nu i s-o fi perforat de tot himenul.
Durerea poate fi și de la încercarea de penetrare, dar și de la o eventuală infecție. Să meargă la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dezvirginat-o dar tu de fapt nu ai dezvirginat-o. Ati avut contact sexual dar de fapt nu a fost contact sexual... Tie daca iti sufla cineva intr-o ureche va putea stinge o lumanare aflata in dreptul celeilalte urechi. Tu cand bei apa de fapt nu bei apa, cand dormi de fapt nu dormi, cand faci sex de fapt nu faci sex. Si cand iti folosesti creierul de fapt nu il folosesti.