| Corina2 a întrebat:

am si eu o intrebare. ce faceti ca sa evitati iritatia dupa epilarea in zona intima? preciez ca eu ma epilez cu lama, de obicei e noua si numai eu o folosesc. Imi apar niste bubite rosii care nu imi trec pana a 2-3 zii, persistastraight face multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyin primul rand daca folosesti lama nu se numeste epilare; epilarea-este doar atunci cand firele de par sunt smulse din radacinahappy(cu epilatorul sau cu benzi de ceara)si iritatia este ceva normal, apare la cei cu pielea mai sensibila si pentru indepartarea ei mai rapida exista la farmacii si la magazine nutritioniste diferite creme si uleiuri(cu eucalipt si alte plante)care te ajutahappy

| krmen a răspuns:

Buna happy Eu te-as sfatui sa mergi la cosmetica si sa te epilezi cu ceara, e mult mai bine decat cu lama. Sa-ti cumperi din farmacie o crema care sa aiba in compozitie oxid de zinc - de obicei cremele pentru iritatia de scutece pentru copii au asa ceva, dar sunt foarte bune fiind hipoalergenice.