| anonimul95 a întrebat:

Am si eu o intrebare: cum a fost primul vostru sarut? Ca eu nu am avut asa ceva cu toate ca am 19 ani si sunt curios cum e. Oricum nu se va intampla vreodata asa ca vreau sa aflu de la voi.

44 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti de raasul curcilor baiete daca pana la 19 ani nu te-ai sarutat macar, trece tineretea pe langa tine...trist

| Moryami a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Crezi că tinereţea înseamnă pupături şi sex? Sincer să fiu, eu nu sunt de acord cu relaţiile înainte de 18 ani. Băiatul nu de mult a trecut de majorat. Are timp să-şi găsească o prietenă şi să facă toate câte fac îndrăgostiţii.

| anonimul95 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Vezi? Cred ca voi muri singur. Adica sigur voi muri singur. Dar ppate asa merit pentru ca sunt cel mai mare prost din lume.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonimul95):

Lucreaza la increderea de sine altfel vei ave de pierdiut

| anonimul95 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu stiu ce sa zic. Nu sunt bun de nimic. Dar poate ca merit tot ce mi se intampla. Merit si faptul ca sunt batut la scoala si acasa tot. Merit pentru ca sunt foarte prost. E pacat ca mai traiesc.

| anonimul95 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca as muri totul ar fi bine. Parintii nu s-ar mai certa, totul ar fi bine. Lumea asta va fi altfel daca eu mor.

| IFlorin97 a răspuns (pentru anonimul95):

Dovada ca maneaua tampeste esti tu!
Stima ta de sine e la pamant total,"Vaneaza sau vei fi vanat!",
https://www.youtube.com/watch?v=VhaVEg8QbZc
Doar tu esti ce-l care poate sa iti spuna ce te face fericit, poti face orce doar sa nu mintii.
Asculta bine melodia asta
https://www.youtube.com/watch?v=ztV3QuFUVEk
Un clip care mi s-a parut interesant pentru dezvoltarea personala.

| trixiiie a răspuns (pentru Moryami):

Câte n-o fi făcut puștiul și tu n-ai idee... big grin rolling on the floor
Dar mulți înainte, totuși laughing!

| PrunaPătrată a răspuns:

Ce-mi place ca toti dau sfaturi despre viata si etc. dar nimeni nu-si da seama ca asta e un troll...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce nu se va intampla ma? ai de gand sa dai coltu?

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Poate ca da

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Poate asa ar fi mai bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimul95):

Pai in cazu asta nu pre ai ce face nu? in fond fistecare moare singur si nu prea mai au importanta cele pamantesti,deoarece, oricand ar veni clipa de pe urma, orice om, tot mai are ceva de facut, si clipa nu tine cont de ce vrem noi.Nu ai avut prieteni? dar cine? A AVUT? nu exista asa ceva.amicitii temporare si interesate da, toti avem.dar PRIETENI? ori mai grav, CEL MAI BUN PRIETEN? e o utopie.

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Da dar pe mine nu ma vrea nimeni. Nici macar parintii. Toata lumea ma uraste

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Poate cand voi muri vor da petrecere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimul95):

Pai da mai, da asteapta sa fii chemat, nu grabi tu lucrurile.si pana vine ceasul pregateste- un asfintit miraculos. pune mana si lupta.in find poate dura vreo-60-70 de ani, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 19 ani. daca aveai 50 mai ziceam. daca stai si te zmiorcai asa, cum dracu sa te vrea o fata langa ea.

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu ma vrea nimeni. Nici macar parintii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimul95):

Pui prea multa importanta pe cei din jur. mai ai de crescut.

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Si ce sa fac daca toata lumea ma uraste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimul95):

Nu le mai da importanta. daca tot te doare atat de mult de altii incearca sa te schimbi, daca e ceva bun fa-o, daca nu dai dracu pe toti. dar tine minte, dar ar trebui sa fim toti dupa cum vor atlii, niciodata nu am putea sa ii multumim pe toti.

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Deci asta inseamna ca voi ramane singur o viata intreaga nu? Bine atunci inseamna ca asta e destinul meu. Poate ca asta merit. Sa mor singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimul95):

Cine stie. eu unu nu cred in destin. cred ca ni-l facem noi singuri. nu e nici dupa merit sau nu, majoritatea jegosilor au atatia in jurul lor doar pentru ca arata bine sau ca au bani, dar la greu nu e nici dracu acolo langa ei. se pot da mari ca au "prieteni" dar de fapt ssunt la fel de simplu ca noi, doar prostii ii ridica in slavi.

| anonimul95 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu voi fi niciodata normal. Mereu voi fi asa un prost.

| sappy a răspuns:

Cea mai buna solutie pentru tine e sa platesti pe cineva sa-ti ofere servici complete! Dupa nu o sa mai fi asa cacacios!

| TPUuser199 a răspuns:

A fost... Super big grin Mai ales daca este cu persoana iubita. Eh o sa vina si la tine momentul. Poate mai tarziu, dar va veni big grin. O zi buna >; d

| anonimul95 explică (pentru TPUuser199):

Nu cred ca va mai veni vreodata. Voi muri singur. Dar asta e poate asa trebuie sa se intample. Nu am avut niciodata prieteni deci poate ca trebuie sa fiu singur pe lumea asta.

| mont a răspuns (pentru anonimul95):

Stai linistit si nu dispera. Nu esti singurul care nu a avut parte de saruturi, mai sunt destui si de aia sunt fericiti bine-mersi. Vine si vremea ta candva.

| trixiiie a răspuns:

Cunosc tiparul ăsta.
Nu face vreo prostie. Citește cu atenție printre rânduri ce ți s-a scris în comentariile astea și trage o concluzie - mai devreme sau mai târziu, e bine pentru toți. Și viața ne dă mereu cât putem duce.
Poți trece prin asta. Sunt sigurăhappy.
Nu ceda și nu face vreo prostie!

| anonimul95 explică (pentru trixiiie):

Eu nu cred ca mai pot. Sunt foarte singur, nimeni nu ma vrea, nu sunt bun de nimic ce rost mai are sa traiesc? Oricum nu-i va parea rau nimanui pentru mine.

| trixiiie a răspuns (pentru anonimul95):

Omule, da-mi un mesaj privat si zi-mi ce naiba s-a intamplat cu tine. Si iti promit ca o sa incerc sa te ajut cum stiu eu mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru trixiiie):

laughing, ce serios/a ai sunat, si pe mine m-ai convinge cu un asa mesaj. bine, aproape

| anonimul95 explică (pentru trixiiie):

Nu ma lasa sa-ti dau mesaj privat

| trixiiie a răspuns (pentru anonim_4396):

Diferența dintre noi doi = eu vreau să-l ajut, în timp ce tu ai chef de mișto.
A sunat serios, pentru că sunt serioasă. În cazul lui.
În cazul tău, aproape că mă doare că nu te-am convins. Doar aproape.

| anonim_4396 a răspuns (pentru trixiiie):

Incerci atat de mult sa pari serioasa ca devii penibila, calmeaza-te. inspira expira, cu asa atitudine tampita nu apuci 30 de ani. crede-ma,
cat despre raspunsurile mele inaintea replay. ului la tine, nu erau la misto. dar cu tine cum as putea fii serios cu un post ca ala.

| puppetmaster a răspuns:

Misto! cu toate ca n-a fost cu prietenul meu, a fost bine! si ai grija sa nu dai coltu', ca iti spun eu ca cineva, undeva pe globul asta, te iubeste si ar fi distrus/a daca tu ai murii! tine capul sus si lasa viata sa-si parcurga cursul sau

| Al3xbC a răspuns:

Buna,eu sunt Alex.Eu nu te urasc,de ce nu gandesti altfel,ca ei nu te merita.
Era o vreme cand eram disperata sa imi fac prieteni, si ma chinuiam atat de tare sa le fac pe plac incat nu observam
ce persoane groaznice sunt, era o vreme cand imi doream atat de mult sa am prieten si sa fac parte din oamenii de rand
pe care ii cunoasteam si erau intr-o relatie aratand perfect, dar acea disperare m-a facut sa aleg persoane gresite
Din cauza acelei disperari de a fi iubita de a fi ca altii, de a avea prieteni...am fost lasat la greu de cei
pentru care am luptat si inima mi-a fost zdrobita de cei care voiam sa ma iubeasca.Intr-o zi
vei gasi persoana care sa te iubeasca asa cum esti, fie bun fie rau vei gasi persoana potrivita pentru tine sau poate
ea te va gasi.Intr-o zi vei gasi prietenul care sa iti merite cuvintele si afectiunea.Intr-o zi te vei uita in,, spate''
si vei vedea intuneric iar apoi te vei uita in fata vei vedea rasaritul soarelui care ti-l va daruit soarta, soarta care
te va rasplati pentru toate cuvintele dure pe care le-ai primit, pentru toate lacrimile care ti s-au scurs pe
obraji, iti va da toata iubirea care ti-a lipsit in tot acesti ani.Imi pare rau ca nu te intelegi bine cu parintii tai dar
vezi tu...cu,cat ei sunt mai rai/duri cu tine cu atat tu vei fi un parinte mai bun, daca ei nu te iubesc cum ar trebui tu
le vei oferi copiilor tai iubirea pe care tu la randul tau stiai ca ai nevoie.La un moment dat tu le vei arata fetelor
ca o fata a vazut ceva la tine de care s-a indragostit si tu pentru acea iubire o vei rasplati asa cum cele care nu te
baga in seama ar dori sa fie rasplatite de iubiti lor, intr-o zi vei avea prieteni care te vor considera cel mai bun prieten
iar cei care nu au dorit sa iti fie prieteni vor vedea ce au pierdut, intr-o zi parintii tai vor vedea cat de bun tata esti
si cat de mult copilul tau te iubeste iar ei vor vedea ce parinti groaznici au fost. Daca eu cred in soarta ta si
nici macar nu te cunosc, tu de ce nu crezi?

| WholeWorldHelper a răspuns:

Bună.

De ce nu încerci să legi prietenii cu persoane de vârsta ta?

| anonimul95 explică:

Nu stiu ce sa zic. Mie nu imi va fi bine niciodata. Sunt foarte prost deci cel mai bine e sa mor.

| anonimul95 explică:

Nu vreau o persoana care sa ma placa ci care macar sa ma suporte.

| anonimul95 explică:

De ce nu pot fi ca ceilalti?