| DoarAde22 a întrebat:

Deci eu am un baiat in clasa...Si imi cam place de el. Dar parintii nu sunt de acord sa am o relatie de la varsta asta (14 ani). Si nu stiu ce sa fac. Imi e frica. Eu vreau dar nu vreau nici sa imi supar parintii.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asculta de parinti ca stiu ei ce stiu...

| Alexandru0007 a răspuns:

O relatie e mult spus, puteti fi prieteni pentru inceput

| wolder a răspuns:

Eu zic sa mai astepti si sa iti asculti parintii. Poti fi doar amic cu baiatu ala... sa va plimbati, sa iesiti la un suc doar ca prieteni, sa vobiti sa va ajutati la teme daca sunteti in aceiasi clasa.

| Azµre a răspuns:

Mi se pare corect că nu sunt de acord.
Poți vorbi cu el mai mult, și dacă e să te placă te scoate el afară.

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Pai ar trebui sa-ti asculti parintii, dar in acelasi timp poti verifica daca acel baiat te place si el pe tine, si apoi mai poti vb cu parintii tai.

| alexa680 a răspuns:

Bineinteles ca nu sunt de acord ai 14 ani mai asteapta macar un an apoi te vor lasa