| Mykybrunetha12345 a întrebat:

Buna TPU :* Am si eu o intrebare la care vreau seriozitate in raspunsuri. big grin
Am 14 ani si de doua luni am o relatie frumoasa cu un baiat cu 4 ani mai mare ca mine(18 ani).Il iubesc foarte mult si cred ca si el ma iubeste.Intr-o zi am deschis subiectul legat de sex la care el mi-a spus ca ma poate astepta pana fac 18 ani, ca nu ma va stresa sa facem sex sau chestii.Acum eu sunt cam nedumerita, daca chiar sa cred ca ma iubeste sau nu.Eu zic ca ma iubeste avand in vedere ca ma asteapta 4 ani.
Cel mai bun raspuns fundita

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vei vedea in timp daca va fi iubire. Dupa doua luni e absolut imposibil sa te iubeasca, nu ar fi avut timp nici macar sa te cunoasca ca lumea, de-abia incepe sa te placa putin. A te astepta pana la 18 ani este un gest absolut normal, nu are legatura cu iubirea, are legatura cu faptul ca este un barbat educat si normal la minte, care se respecta pe el insusi si care nu vrea sa distruga viata unui copil. Orice barbat normal ar face asta pentru absolut orice femeie, nu din iubire, ci din normalitate. faptul ca e un barbat educat si normal e incurajator, faptul ca vrea sa te astepte pana la majorat e normal si nu are legatura cu sentimentele. Daca veti construi incet-incet relatia, va veti cunoaste si probabil va veti si iubi.

11 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Doua luni e mult prea putin, ca sa incepi sa-ti faci planuri.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De parca asteapta el 4 ani pana sa si-o bage-n tine. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Titanos a răspuns:

De cate ori am auzit asta.

| Sxx a răspuns:

Având în vedere că el a zis treaba asta e clar ca e ceva între tine și el și că sentimente sunt și din partea lui.

Stai fără griji. Cel puțin cred că ai putea să deschizi subiectul și despre această temă ca să fii tu sigură.
O sa aprecieze cred că asta!
Pup!

| msKat a răspuns:

Eu zic ca te iubeste cu adevarat. niciun baiat nu e dispus sa astepte 4 ani. deci eu zic ca ai ales pe cineva potrivit. bafta... FUNDA?

| Mykybrunetha12345 explică (pentru msKat):

Am ales deja castigatorul.Scuze sad poate data viitoare

| angel_4561 a răspuns:

4 ani sa stai langa prietena ta fara sa faci sex cred ca este inposibil, daca te asteapta asta nu inseamna ca nu te poate insela, dar intreaba-l de ce te asteapta pana la 18 anii? faptul ca esti minora si poate fi acuzat de corupere de minorii si viol sau asa simte?

| Villy09 a răspuns:

Gandeste-te ca aveti 2 luni impreuna si el deja spune ca te asteapta 4 ani, 4 ani, tu stii cat inseamna? Doar ti-a spus, asta nu inseamna ca te iubeste, cand o sa vezi ca a trecut macar o perioada mai indelungata din acei ani, atunci mai poti zice.

| Adnana1509 a răspuns:

Nu se stie ce este in capul lui thinking poate ca zice asta sa iti castige increderea ca sa te poata baga cat mai repede in patul lui. eu zic sa nu te grabesti cu chestia asta, o faci atunci cand esti tu pregatita