| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy.Am si eu o intrebare.M-am despartit de prietenul meu in urma cu 2 luni.In tot acest timp ne-am comportat ca si cum am fi impreuna, poate chiar mai apropiati decat inainte ..cand ne-am despartit imi zicea ca simte ca nu ma mai iubeste la fel de mult ca la inceput,insa de ceva vreme imi tot spune ca ma iubeste si ca nu ar putea renunta la mine pentru nimic in lume. Dar zice ca e ceva care il impiedica sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna,si ca o sa imi explice mai incolo ce. Ideea e ca inainte sa ne despartim el a avut o cearta cu parintii lui, care zice el, ca l-a afectat.Voi ce credeti, oare ma minte? Merita sa-l astept? ..In ultimul timp chiar mi-a demonstrat ca ma iubeste... Oare e pe bune? Vreau si parerea voastra big grin.Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Mada96Madutza a răspuns:

Buna!
Poate a avut o discutie mai aprinsa cu parintii in legatura cu relatia lui cu tine. Daca ti-a demonstrat ca te iubeste, cred ca ar trebui sa-i acorzi ceva timp sa-si rezolve problemele si apoi vei vedea cum va fi mai departe.Sincer,cred ca el a fost influentat sa se desparta de tine.
Mult succes! Te pup! :*

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu zic să nu stai în loc și să-ți vezi de alt băiat.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu prea te desparti de o persoana atunci cand o iubesti.
Poate ca cearta pe care a avut-o cu parintii lui, a fost legata de relatia voastra si asta l-a facut sa-ti spuna sa va despartiti si acum nu este hotarat daca mai vrea sa va impacati din moment ce zice ca ceva "il impiedica".
Nu cred ca minte, da ceva de ascuns tot arehappy
Spune-i sa fie sincer si deschis cu tine si sa-ti spuna ce are pe suflet.
Daca chiar il iubesti, demonstreaza-i si asteapta-l, daca simti ca merita cu adevarat.

| 7639781254 a răspuns:

Ascunde ceva de tine, dar cred totusi ca te iubeste...

| Music4life a răspuns:

Poate voi fii rea dar din moment ce v-ati despartit, ce mai cautati impreuna?
Din punctul meu de vedere el a vrut sa se dezlege de "lanturile" relatiei si sa aiba libertatea de a face ce vrea.
Daca te iubea nu se despartea de tine ci cauta o solutie sa faca relatia sa mearga.

| Mada96Madutza a răspuns:

Poate nu a vrut sa te ingrijoreze in legatura cu asta... oricum sper sa fie totul bine cu voiwinking >big grin