| alle_1602 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare mai bine zis o nelamurire. am un coleg pe care il plac si el stie acest lucru l-am intrebat de mai multe ori daca si el simte la fel dar niciodata nu mi-a dat un raspuns nici negativ nici pozitiv dar vorbeste cu mine si nu inteleg de ce o face si de ce nu imi da un raspuns Multumesc.

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Baietilor cand le place o persoana fac tot posibilul ca sa fie cu ea. Baiatul de care spui tu pare foarte indiferent. Ori ii place de tine dar are anumite retineri(sunteti colegi de clasa poate e mai timid si nu vrea ca ceilalti sa afle, etc) ori nu ii place de tine si nu vrea sa te raneasca. Cel mai bine ar fi sa observi din comunicarea non-verbala daca te place; de exemplu daca sta mereu pe langa tine, iti spune glume, incearac sa afle multe lucruri despre viata ta, etc, daca atunci cand se uita la tine iti zambeste, te atinge "din greseala", e mereu vesel in prezenta ta, te suna din motive banale, intra mereu pe tine pe mess, e gelos daca stai mai mult cu alti baieti -ii place de tine, daca nu-l regasesti in ceea ce am scris mai sus, mai bine il uiti, nu e interesat.

3 răspunsuri:
| andrutzic a răspuns:

Se poate sa ai placa de tine dar nu vrea o relatie. el vrea doar sa fiti colegi

| CatalinAndrei01 a răspuns:

Poate lui ieste rusine de tine. Orice baiat care nu vrea sa spuna inseamns "da". Stiu asta pentru ca sunt BAIAT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ammmmthinking Eu cred ca te place, dar poate este mai timid thinking sau cum a zis si o persoana de mai jos, nu vrea sa te raneasca.eu as zice sa mai vorbiti o data si de data asta roaga. l sa. ti zica adevarulhappy