| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mare dilema:d cam cati cm sunt necesari, MINIMUL! ca sa se introduca penusul in vagin ca o fata sa isi piarda virginitatea. Am auzit diferite opinii si raspunsuri si nu sunt lamurita. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

0,5 cm, adica jumatate de centimetru. Himenul este exact la intrarea in vagin, ca usa unei case. O penetrare oricat de mica il depaseste.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil fiindca are o infectie genitala sa discute repede cu ginecologul

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

2-3 cm, dar nu te grabi

| Lapusneanu a răspuns:

Nu exista un minim penis/vibrator/deget sau orice alt obiect ascutit poate perfora himenul. Fie si 2 cm e suficient.