| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am si eu o mica problema, sper ca ma puteti ajuta cu un sfat.

Prin mai am luat id`ul unui tip pe facebook. Am vorbit putin chestii gen` de unde esti, cati ani ai etc. Am aflat ca are 19ani(eu am 16) si ca momentan e plecat in spania, ca trebuie sa revina in tara. Nu i-am mai dat atentie de atunci. Intr`o seara(pe la jumatea lunii iulie) s`a bagat in seama cu mine. Am inceput sa vorbim, am realizat ca aveam extrem de mukte lucruri in comun.
mi-a spus in gluma ca suntem suflete pereche, ca era imposibil ca doua persoane sa gandeasca la fel. Ne intelegeam super bine. Am pierdut vreo doua nopti vorbind despre absolut orice cu el. A spus ca abia asteapta sa ma cunoasca, ca el considera ca impreuna nu ne-am plictisi niciodata, ca am rezista ani ca si cuplu. Era vorba sa vina prin septembrie in tara.
Apoi dintr`o data s`a racit. Nu am vorbit vreo saptamana si apoi imi raspundea sec, si daca il intrebam ce a patit imi zicea ca e obosit sau ca ii merge netul greu. Cu timpu` a inceput nici macar sa nu ma mai bage in seama pe mess. Ce credeti ca s`a intamplat cu el? Eu ce`as putea face? Nu vreau sa par disperata dupa el, dar chiar vroiam sa-l cunosc si imi facusem unele sperante ca o sa ne intelegem super. Cum sa-i zic ca s`a schimbatm si ca nu`mi place? Va rog, un sfat. Funda

Răspuns Câştigător
| ady4love2011 a răspuns:

E bine sa eviti facebook si chat-urile. Mai bine pui ochii pe un baiat in viata reala si incerci sa il seduci. Pe chat-uri si facebook defectele( cum ar fi timiditatea) sunt mult diminuate, sau chiar dispar. Vei ajunge doar un amic din lista lui de mess( IM BUDDY).

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca are o iubita si ca a vb cu tine ca nu avea ce face happy asa fac multi. nul mai cauta e doar un vishappycand totu merge mai bine se strica tot.

| cupcake02 a răspuns:

Asa sunt baietii, nu ai pierdut nimic. Probabil si-a gasit alta. Nu face greseala sa dai importanta acestui eveniment, in fond, nu iti datora nimic si nici tu lui. Obisnuieste-te sa auzi cuvinte mari fara nicio valoare, vei mai avea parte de multe. happy
Vezi-ti de viata ta si nu mai acorda incredere necunoscutilor. Probabil cand ati vorbit super mult era pur si simplu foarte plictisit si nu avea cu cine altcineva sa stea pe mess. Dupa a vazut ca esti de treaba si a vorbit cu tine, dar nimic mai mult. Viata lui e acolo, a ta e aici...

| rox13yy a răspuns:

Ce s-a intamplat? la fel ca multi baieti te vrajea, crede-ma ca sunt multi de genu, care mai intai vb cu tine si iti sp multe chesti de genu sh dupa intervina altcineva sau altceva sh uita ca te cunosc.

| вяυηєтнα a răspuns:

Buna! Pff intreaba-l totusi daca mai vrea sa va cunoasteti cand vine in tarahappyAl; tceva nu stiu c sa zic.nici eu nu as sti daca as fi in locul tau.Succes!:*

| larysa22 a răspuns:

Distanta este cea care intervine intr-o relatie. Vorbeste cu el, intreaba-l ce se intampla de ce s-a distantat?

| SMaricel a răspuns:

Nicioada sa nu-ti traiesti viata sentimentala pe internet.

| meryyyyyyyy a răspuns:

Buna si eu m-am cunoscut cu yubytu meu pe net pe neogen am vb un an si ceva pe net dintre care el imi zicea mereu sa merg la el in sp dar nu m-am dus eu am plecat in Italia la sora mea in vizita am stat vreo 3 luni si anul acesta in februarie a venit dupa mine in Italia si m-a luat in sp cu el si acum suntem impreuna. asa daca ti scris sa fi cu el o sa fiii dar probabil el si-a gasit alta prietena parerea mea.si un sfat toti baieti zic asa mai ales pe net pana te int fata in fata ca dupa rar sa gasesti sa ramana la fel

| Vlad93 a răspuns:

La faza asta el te-a incercat, a incercat sa te vrajeasca

| Evellin a răspuns:

Hihappy poate si'a gasit iubita sau numai vr sa vb cu tine ...numai vb cu el cateva zile si poate nu o sa mai fie lfl poate o sa isi revina...bafta:* fundita?batting eyelashes

| UpsideDown a răspuns:

Sunt 2 variante simple : 1 s-a plictisit de tine. 2 si-a gasit pe alta si nu stie cum sa iti spuna sa nu te raneasca:-s

| mircea_5116 a răspuns:

In primul rand socializarea pe facebook twitter, messenger, msn, este un sentiment de comunicare restransa, okay, dar ai grija tu ca fata este extrem de periculos, in primul rand sustii l-ai cunoscut de pe facebook, bun dar asta nu sprijina faptul de al conoste! watch out,

| laurika_3312 a răspuns:

Eh...si-a batut joc...clar! daca u chiar vrei sa-l cunosti cand vine in tara va vedeti iar daca tu il placi cu adev si el chiar vrea sa fiti impreuna ati pute incercawinking