| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema! sunt fata si am 15 ani azi am inceput pentru pima data viata sexuala, prietenul meu nu si-a pus prezervativ si nu stiu daca a ejaculat in mine, si apoi am vazut pe slip niste pete albe, pot ramine insarcinata? si cum pot sa ma feresc de o sarcina nedorita va rog mult ajutati-ma pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| loredanalorena a răspuns:

Cu Escapelle. Urgent!winking

12 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Abstinenta e cea mai buna metoda de a nu ramane in sarcinata, mai ales in cazul tau. Nu de alta, dar oricum e plin de... specimene in tara asta, nu mai vrem unul!

| Alcyon a răspuns:

Mai bine ai lua lectii de romana, decat de sex. Vezi c-o sa pici bacul si-o sa ajungi sa maturi strada. Si te implor, foloseste prezervativul! Nu de alta, dar sunt deja prea multi prosti in Romania.

| TOOL a răspuns:

Da sunt sanse sa ramai insarcinata, acum trebuie sa faci o scurta vizita la 1 ginecolog.

| mada1820 a răspuns:

Bine ca ti-ai inceput viata sexuala ca limba romana o sti la perfectie.

| piticelm a răspuns (pentru mada1820):

Ei lasa,ca ''stii'' se scrie cu doi de ''i'', nu cu unul singur. Daca vrei sa corectezi, scrie si tu corect, ca poate ea nu si-a dat seama de greseala ta, insa altii da.

| mada1820 a răspuns (pentru piticelm):

Nu stau sa dau lectii de gramatica nimanui, dar de la a "manca" un "i" si pana la "pima, veta, sea" e distanta ca de la cer la pamant. Asa ca scuteste-ma. Fiecare are dreptul la parere.

| piticelm a răspuns (pentru mada1820):

Ce tie nu-ti place, altuia nu facewinking Mai intai uita-te la greselile tale.Nici pe mine nu ma intereseaza sa dau cuiva lectii de gramatica, insa am vrut sa-ti demonstrez si tie ca nu vorbesti perfect limba romana.Greseala altuia ni se pare mai grava, atunci cand ni se demonstreaza ca suntem ca cel care a gresit.thinking

| trixiiie a răspuns (pentru mada1820):

Good point, girl.

| trixiiie a răspuns (pentru piticelm):

Poate fi greșeală de t astare. Dacă-ți place limba română și ești sigur c-o știi, folosește și diacritice.

| mada1820 a răspuns (pentru trixiiie):

Mersi!

| anonima01 a răspuns:

15 ani? Tu gandesti? Nu te supara pe mine ca ti-o zic si eu am tot 15 ani, dar nu ma apuc de sex inca, mai am timp tot inainte.
Din cate am vazut nu stii nimic, nu ai habar ce riscuri presupune sexul. Ai auzit de boli? Era asa de scump un prezervativ? Sunt convinsa ca tot ce ti-ar trebui acum e un copil! Apropo, stii cate fete fac in fiecare zi prostia pe care ai facut-o tu? Bineinteles ca nu stii pentru ca daca stiai nu o mai faceai! Oare de ce e tara asta plina de copii abandonati si in fiecare zi se fac avorturi? Iti spun eu, pentru ca pe fetele ca tine le manca undeva si vor sa isi inceapa viata sexuala cat mai repede ca mor daca mai asteapta putin! Pe la scoala dai? La cum scrii ma indoiesc, mai bine ai pune mana pe carte!
Poate ca ce ti-am scris eu si ce ti-au zis ceilalti ti-au deschis putin ochii si te potolesti sau poate ca atunci cand ai vazut ca incepem sa te certam nici nu ai mai citit. Oricum e viata ta si faci ce vrei cu ea pentru ca pe mine chiar nu ma afecteaza cu nimic daca ramai tu insarcinata sau iei vreo boala, tu vei fi cea care va trage dupa!

| maryus83 a răspuns:

Ca sa te feresti de o sarcina nedorita cel mai bun remediu e sa nu faci sex pana iti poti asuma toate aspecte vietii sexuale: consult medical, acceptul parintilor si al reprezentantilor legii deoarece daca partenerul e major la anisorii tai nu e sex si nu in ultimul rand o eventuala sarcina.dai funda