| Loredanaloreeu a întrebat:

am si eu o problema am avut prieten de 1 an si ceva, cu el am facut de toate sa zic asa :3 puppy dog eyes, dar in timpul asta ne.am vazut de maxim 30 de ori cam asa sad, ca parintii nu ma lasa pe mine sa stau cu el ca era genu de baiat care ii placea bautura era tot cu prietenii :3 si ziceau ca este prea mare pentru mine happy. bine toate au fost pana aici, cand am inceput scoala ma tot rugam de el sa vina sa ne vedem el mereu ma refuza imi spunea, ca nu azi maine, maine imi zicea ca poimaine, si tot asa :3 Intr.o zis am intalnit un Baiat la scoala, mi-a zis sa ies cu el la un suc am iesit :3 si ne.am pupat si avem o relatie si baiatul ma iubeste orice ar face pentru mine mi.a si demostrat asta el are 16 ani eu 15. pare de mai multti dar atata are :3. dar nu stiu eu nu.l iubesc tot pe fostul prieten il vreau si bine inteles nu am avut curaju sa ii zic la fostul prieten, ca mam pupat cu altu chesti a aflat de la altcineva si acuma nu mai vrea sa vorbeasca cu mine eu vreau sa il las pe asta pentru el inapoi dar nu stiu asta ma iubeste, celalait prietenele mele imi spun ca isi batea doar jos si soramea la fel, dar eu il iubesc enorm sad nu stiu ce sa mai fac cand vorbesc cu asta de acuma tot la fostul mie gandu sad sunt intr.o situatie complicata va rog dati.mi un sfat, ce este bine sa fac! Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi atata si nu ma jigniti! Dau fundita :*

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna,draga mea!
In primul rand e normal sa-ti ramana gandul la el,a fost primul barbat din viata ta.
Cel putin asta am dedus din afirmatia ''am facut de toate''.
El de ceva timp cauta nod in papura,sa te dea la o parte. Faptul ca refuza sa va vedeti,si te ducea cu zaharelul ''nu astazi,maine'' si acest ''maine'' nu exista niciodata,e clar ca nu avea chef de tine,si astepta sa faci un pas gresit,ori sa te decizi tu sa de desparti de el.
Alegand tu sa te desparti de el,ar mai fi avut o portita deschisa,de care ar fi profitat cand mai avea chef de sex, ori cand avea nevoie de cineva langa el.
Nu te merita!
Axeaza-te pe noul prieten!
Iesi mai mult cu el!
Incearca sa fi mai atasata de el, mai dragastoasa.
Si sa-ti impui sa nu te mai gandesti la fostul. Sa-ti impui sa-l uiti, dar in acelasi timp sa-ti si doresti.
Succes!
Si nici sa nu-ti treaca prin gand sa-l cauti!
Nu se merita, si mai ales c-o sa profite de faptul ca-l iubesti.

| wolder a răspuns:

Pai daca il iubeai nu ieseai cu altu la intalnire, daca il iubeai nu te sarutai cu altu.
el daca te ubea venea sa te vada zilnic ca sa mentina legatura dintre voi doi, dar el te evita, asta inseamna ca nu simte nimic, faptele conteaza mult mai mult, degeaba zice el ca te iubeste.

Nu il iubesti e vorba doar de obisnuinta si poate pentru ca e primul tau.

Primul isi bate joc de tine, iar tu iti bati joc de-al doilea, daca tot iesi cu el, el te place, se ataseaza de tine, nu-i frange inima.

| Alcyon a răspuns:

Ce-ti trebuie iubiti la varsta asta? O sa tot ai, de-o sa te saturi de ei. La 15 ani trebuie sa inveti, sa te distrezi, sa te plimbi cu fetele etc. Nu sa te tii dupa coada unuia sau altuia. Astia, la 16-17 ani, nu viseaza decat sex si daca se-ntampla ceva, poti sa le pui sare pe coada. Esti prea naivuta iar baietii au tendinta s-a cam profite de fetele ca tine.

| pietrean a răspuns:

Daca la 13-14 ani(ai scris ca acum ai 15 ani), ai "facut de toate cu el" cand dracu ai mai avut timp sa inveti,sa-ti educi creierul cu ceva constructiv, educativ? La gramatica esti varza, orele de compunere,"au trecut pe langa tine", dar ca iubesti, stii sigur.Sa nu te jignim? Tu ne jignesti pe noi, ca ne pui sa citim asemea "intrebare" scrisa cu picioarele.
Initial, am vrut sa nu-ti raspund, dar am socotit de datoria mea sa te avertizez, ca esti lipsita de educatie si credula!