| Love3 a întrebat:

Am si eu o problema:azi cand plecam spre casa ne-am oprit cu totii( eram o gasca mai mare inclusiv prietenul meu) si am mai vb. Toate bune si frumoasa pana le-a venit ideea sa ma bage cu capul in zapada de mi-a intrat zapada si pe sub haine. Ceea ce m-a deranjat cel mai rau a fost ca prietenele mele nu mi-au luat apararea. Si in plus la plecare i-am spui Anei " Hai sa mergem te rog" insa ea mi-a raspuns " Ia-o tu inainte ca s-ar putea sa arunce cu bulgari si nu vreau sa ma nimereasca". Nu imi venea sa cred, ea se dadea buna prietena cu mine iar eu mereu ii luam apararea.Si ce m-a durut cel mai mult a fost ca inclusiv actualul meu iubit nu a sarit sa ma apere, nu a zis sa inceteze si cel mai rau: radea si el... Dupa a plecat. Sunt asa de nervoasa! Vreau sa ma razbun dar nu stiu ce sa fac cu iubitul meu in primul rand si mai apoi cu "prietenele" angry Dau funda!

Va rog ajuatati-ma![scuzati categoria]

Răspuns Câştigător
| Lilith_3157 a răspuns:

Nu s-au gandit ca te deranjeaza si totul a fost pentru ei o gluma. Prietenele e posibil sa fi fost putin invidioase... nu mai stiu acum (sunt mai batrana big grin) pe vremea mea fetele mai populare si mai frumusele erau bulgarite si chinuite cel mai mult, uratelele treceau iarna fara nici o teama.
Prietenul nu a vrut sa strice o gluma vorbeste cu el si spune-i ca te-a deranjat pe viitor poate va incerca sa evite poate din start ceva de gen.

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Lilith are foarte mare dreptate. De asemenea şi Andreeeeea zice bine.
Restul sunt doar fete frustrate sau încă imature.
E doar nişte zăpadă! N-ai să mori!
E distractiv la urma urmei. Nu consider o trădare nici din partea prietenelor, nici din partea iubitului că au făcut o glumă care pentru oamenii normali e o glumă şi ATÂT.
În fine, cel mult ai putea să-i spui iubitului tău că nu prea ţi-a convenit gluma. Şi... atât!
Exagerezi foarte mult.
Salutări.

| username23 a răspuns:

In primul rind cere o explicatie de la prietenul tau, si apoi de l a prietenele tale bune, iar daca intr-adevar vrei sa te razbuni, sunt persoane apropiate tie, cu siguranta stii o multime de lucruri personale despre ele. Profita de asta! Ori fa un lucru care stii ca le va durea cel mai mult, ori atent fara sa afle nime ca tu ai facut asta imprastie niste situatii din viata lor care sunt jenante, atunci toti se vor ride de ele cum sau ris si de tine odata. Good luck

| Cristyn a răspuns:

1-ala nu e iubitul tau, e un dobitoc, daca a reactionat asa; 2 -pe amicele tale trateazale cu indiferenta.Nu e cazul sa te razbuni, e arma prostului, si in plus ce ai putea face? sa le bagi cu capul in zapada? Daca tu mai ramai in cercul lor de prieteni ai sa fi luata de proasta. Sper ca ai sa intalegi corect sfatul meu!:*

| Allexutsa_8314 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te comporti cu indiferenta, comportamentul iubitului tau imi dau seama ca te-a durut, deci lasa-l sa vada ca esti suparata, cand vei incepe sa vorbesti cu el incearca sa lamuresti situatia pentru ca altfel vei avea intrebari fara raspunsuri, in legatura cu prietenele tale nu trebuie sa faci nimic important, le vorbesti doar strictul necesar. Indiferenta doare cel mai tare si asa iti vei da seama si de sentimentele pe care le are iubitul tau pentru tine, daca il va durea si ii va parea rau vei observa, daca nu... Razbunarea nu e un remediu.

pup:* tongue fundita?

| nonny50 a răspuns:

Arunca le hartie igienica pe casa... laughinglaughing mai multa asa. laughing

| lAuRitAs a răspuns:

Ba alo ce ai ma ti-a intrat razbunarea in sange? razbunarea e arma prostului ce nu suporti sa iti zica cineva ceva asa e iarna... asta e daca nu iti convine schimbati prietenu si prietena laughing bft da si tu funda laughing

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Lasa-i in pace, o sa-si dea ei seama mai tarziu de chestia asta.si sunt sigura ca vor veni sa-si ceara scuze. Poate nu vroiau sa te supere... oricum, nu trebuie sa te razbuni. stii vorba aia :"Razbunarea e arma prostului"! Ai grija :*

| du2 a răspuns:

Pff.eu cred ca scandalul rezolva tot.bataie tata! aia nu iti nici prieteni nici amici, iar asa zisul tau prieten.hmm! si lui bataie! asculta-ma.asa scapi cel mai repede de ura si data viitoare nici nu mai incearca asa ceva. evident daca o sa ii mai ai prin preajma dupa prima rundahappy

| SoNyA_1570 a răspuns:

Cu prietenele tale rez ca la gradinita ceartate putin cu ele iar, cu iubitul tau vorbeste si spune-i ca nu ti-a placut ca sa ras de tine si ca daca erai in locul lui il aparai. daca crezi ca vrei sa continui cu el ii bine daca nu iar ii bine