| Sysy_7541 a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de un baiat mai mare ca mine cu 3 ani. Eu am 14 iar el 17. Vorbesc cu el pe mess, si ceea ce ma descurajeaza este ca numai eu il bag in seama. I-am spus ca imi place de el si l-am intrebat daca vrea sa fim impreuna., iar el a zis ca vrea sa ne cunoastem si sa nu o iau ca pe un "nu". Problema este ca eu sunt foarte timida. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ozdogan a răspuns:

Buna!:* Nu te supara pentru ca el nu vrea sa fiti impreuna.Mai da-i timp sa te cunoasca mai bine.Nu fii timida.Nu ai de ce. Vorbeste normal cu el spune-i sincer ceea ce simti. Poate asa il vei convinge daca chiar iti place de el.
Nu-l mai baga tu in seama cateva zile.Lasa-l sa vezi daca te baga el pe tine in seama.winking Bafta!:*

12 răspunsuri:
| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Sa ma scuzi daca-ti spun ca daca numai tu il bagi in seama, atunci nu prea ai sanse. Mai presus de toate el a spus ca vrea sa va cunoasteti mai bine. Aici sunt doua posibilitati :
1. Vrea sex
2. Poa' sa fie de treaba si sa-ti spuna ca nu ii place de tine
3. Sau pur si simplu te evita pentru ca nu are sange in **** sa tio spuna

| Brâncuşi a răspuns:

Grava situatie,dar nu crezi ca este prea mare,sigur va vrea alt ceva de la tine, sigur, odata ce ti-a raspuns asa da de inteles ca nu vrea, asa ca mai asteapta un timp nu te grabii daca nici atunci nu vrea, lasa-l in pace, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea esti asa timida daca i-ai zis ca il placi, l-ai intrebat daca vrea sa fiti impreuna.Ce ai mai putea face? nu esti timida, asta e sigur. Din povestea ta, mie nu mi se pare ca el ar fi interesat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca 2-3 zile sa nu-l mai bagi in seama si vezi daca te baga el. Daca da inseamna ca simte ceva pentru tine, daca nu ...inseamna ca nu.

| thefighter1 a răspuns:

Ce probleme aveti si voi.

| yumary a răspuns:

Hmm ...pai eu zic sa incerci dar sa nu profite de tine eu stiuthinking
Spune-i ca vrei sa va vedeti intr-un parc ..sa va vedeti si voi etc.
Sunt 3 ani diferenta intre voi mai bine ai gasi pe cineva deo varsta cu tine sa cu un an mai mare happy
Baftahappy

| anonima1995 a răspuns:

Lasa-l pe el sa te bage mai mult in seama, sa te caute, sa iti ceara sa fiti impreuna. Poate el a avut ceva experiente neplacute cu fetele si de aceea ti-a zis momentan doar ca vrea sa va cunoasteti. Intalneste-te cu el, lasa timiditatea la o parte, povesteste-i despre tine, pune-i intrebari despre el, dar ai grija, nu ii pune intrabari despre foste prietene sau despre familie sa nu pari indiscreta. Lasa-l pe el sa-ti marturiseasca secretele lui.

| wallent1n a răspuns:

Daca el nu te baga in seama inseamna ca ori ii prea timid, ori ca nu-i place de tine...

| Gelu00 a răspuns:

Poate sa va intalniti la un suc, ca sa va cunoaste`ti mai bine.te`ai gandit la asta? happy

| anonima2906 a răspuns:

Părerea mea este ca un timp să nu îl mai bagi in seamă pentru a vedea dacă el te bagă pe tine în seamă iar dacă nu îţi zice nimic înseamna că ar trebui să îl uiţi petru că nu te place ori întradevăr este prea timid. Sau l.ai putea întreba pe el dacă te place. Succes!

| ultimasperanta a răspuns:

Pai,in primul rand baiatul ar trebui sa faca primul pas, dar mai sunt si cazuri ca ale tale, cred ca ar trebui sa ii spui daca vreau sau nu sa fiti impreuna, sa nu te mai amageasca, pentru ca iti face mai mult rau.bafta!

| 201224 a răspuns:

Daca tu consideri ca si el te place din gesturile facute in preajma ta(se da in spectacol etc.)ar trebui sa insisti.love struck