| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema,la prietena mea i-a intarziat ciclul o luna si inca nu i-a venit, ca sa fim siguri si-a facut doua teste de sarcina si i-au iesit ambele negative, oare care ar fi motivul intarzieri? Stima.

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ce varsta are prietena ta?

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Buna, daca a facut testele de sarcina in perioada in care trebuia sa ii vina menstruatia nu va faceti griji, nu dau gres. Ciclul poate intarzia din cauza stresului sau poate a racit. Nu va panicati, va fi totul bine, si pentru siguranta voastra protejati-va!

| medex3 a răspuns:

Pot fi mai multe motive: deficit de calciu sau probleme cu ovarele. Cel mai bine e sa consulte un doctor urgent

| neutrino a răspuns:

O sarcina mai mica.

| adyriadry a răspuns:

Buna deci se mai intampla. in ce priveste la ciclul si mie mi la intamplat la fel la soramea al fel si la o buna prientena de-a mea la fel depinde de corp cat de repede se dezvolteaza in cazul soremei iei nu i-a venit 3 luni iar ea nu a avut nici o relatie sexulala sa spui ca putea sa fie insarcinata daca nici prietena ta nu a avut atunci insemna ca e de la sine cu timpul va deveni la normal doar si testele au aratat ca e negativ big grin

| Cristinutza18 a răspuns:

Mai bine du-o la un ginecolog sfatul meu si el iti v-a zice ce are prietena ta