| AnneMarie20 a întrebat:

Am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta cu un sfat. Am o relatie stabila cu prietenul meu, eu am 20 el 23 de ani. De cateva zile incercam sa intretinem relatii sexuale. Eu nu am mai facut acest lucru pana acum, este prima data iar pentru el eu as fi a doua fata happy problema este ca de fiecare data ne straduim fara rezultat desi ne dorim amandoi. Prietenul meu a spus ca are dureri si se simte ca oricat ar incerca nu reuseste happy este din cauza ca nu am intretinut relatii sexuale? Ce as putea face, cum am putea proceda? am incercat lubrifiant am incercat cateva metode dar nimic nu da rezultat happy va multumesc!

6 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Buna, tu nu ai nici o vina, problema o are el si poate nu vrea sa-ti spuna cu adevarat ce are, stau si ma gandesc ce ar putea sa il doara mai ales atunci cand isi vede iubita frumoasa in pat... Noi baietii chiar si cand ne doare ceva, maseaua/capul etc numai simtim nimic cand ajungem la sex decat placere.
Sigur are ceva, o iritatie, un mic accident in trecut, nu te speria si vorbeste deschis cu el si incercati sa rezolvati problema.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca de una singura sau in doi cand sunteti impreuna, sa te masturbezi intravaginal facandu-ti degetica cu 1 sau chiar 2 degete sau folosind si alte obiecte, cat mai energic in vederea largirii vaginului precum si a relaxarii muschilor si umezirii cat mai abundente. De asemenea poti folosi un lubrefiant in caz de nevoie daca secretia vaginala nu este abundenta. Pe langa celelalte metode de excitare folosite, partenerul sa-ti faca intotdeauna un oral ceea ce va avea/reprezenta un real folos atat pentru el cat mai ales pentru tine. Succes.

| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce a facut el pana acum dar se pare ca este incapabil sa duca la bun sfarsit nobila sarcina cu, care l-ai imputernicit. Pacat, pentru ca in neputinta si nestiinta lui, te va chinui nemeriat.

| Emilian65 a răspuns:

De fapt, ce il doare de nu puteti face sex? Sau este alta cauza? Poate vine epuizat de fosta iubita si nu mai este capabil sa faca sex si cu tine.

| sofisis a răspuns:

Dar pe el ce mama naibii il doare?
Nu e normal sa il doara nimic, mai ales daca pe tine te excita sau lubrifiaza astfel incat sa nu se frece piele pe piele.
Se vede foarte mult lipsa lui de experienta, din pacate.
Singura varianta e sa nu renuntati. Incearca sa il stimulezi oral inainte ca sa fie excitat bine. El pe tine la fel sa te excite foarte bine si pana la urma trebuie sa iasa ceva.
Ce naiba...fac astia de 13 ani si nu reusiti voi la 23?

| Oana92 a răspuns:

Dar ce il doare?